Kalendarium

lut
5
niedz.
MICHAŁ WIŚNIEWSKI AKUSTYCZNIE – KONCERT - PL. WOLNOŚCI 26
lut 5, 18:00 – 20:00

05.02.2023 18002

Zbliża się druga odsłona akustycznej trasy Michała Wiśniewskiego.

Po bardzo dobrym przyjęciu pierwszej serii koncertów akustycznych, Wiśniewski zapragnął dać publiczności jeszcze więcej… To prawdziwa gratka również dla tych, którzy mieli okazję gościć już na koncercie akustycznym Michała Wiśniewskiego, bowiem w drugiej odsłonie akustycznych brzmień w koncertowej set liście usłyszymy aż 16 utworów, które nie pojawiły się w pierwszej części trasy.

Nie zabraknie oczywiście przebojów, takich jak „A wszystko to”, „Powiedz” czy „Zawsze z Tobą chciałbym być”. Pojawią się również, takie jak: „Daj Mi Siebie”, „Piekło”, „Niewiele chcę”, „Żegnam Was”, „Spojrzenia Mówią Wszystko”, „Bóg Jest Miłością”, „Cztery Piweczka” i wiele więcej, ale pełna lista utworów niech zostanie zagadką, która rozwiąże się wraz z rozpoczęciem koncertu!

Jednego jesteśmy pewni – na tym koncercie po prostu trzeba być!
To magiczna podróż przez 25 lat muzycznego dorobku Michała Wiśniewskiego, okraszona dźwiękami pianina, kontrabasu, gitary akustycznej i dopełniana przepięknym głosem Ani Świątczak, którą na co dzień możemy na powrót oglądać w zespole Ich Troje.

Artysta przygotował na ten koncert trzy różne rodzaje biletów, a dwa z nich dają możliwość spotkania z Michałem twarzą w twarz po koncercie!

Szczegóły znajdziecie poniżej:

NORMALNY 99 zł – tylko uczestnictwo w koncercie.

BILETY VIP BACKSTAGE PASS 169 zł – Posiadacze biletów Vip Backstage Pass otrzymują możliwość spotkania z Artystą po koncercie, a także zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

*Zdjęcie z Artystą wykonuje obsługa zespołu – do pobrania dzień po koncercie z oficjalnego profilu Michała Wiśniewskiego na Facebooku.

BILETY SPONSOR PACKAGE 399 zł – Posiadacze biletów Sponsor otrzymają możliwość uczestniczenia w próbie* zespołu, a po koncercie – możliwość spotkania z Artystą i zrobienia zdjęcia** w pierwszej kolejności. Ponadto każdy posiadacz biletu Sponsor otrzyma również płytę Artysty.

Bilety dostępne w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3Yglyuz

*Informacja o godzinie próby zespołu podana zostanie dzień przed wydarzeniem, na oficjalnym profilu Michała Wiśniewskiego na Facebooku.

**Zdjęcie z Artystą wykonuje obsługa zespołu – do pobrania dzień po koncercie z oficjalnego profilu Michała Wiśniewskiego na Facebooku.

Koncert Michała Wiśniewskiego odbędzie się 5 lutego o godz. 18:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.

Zapraszamy!

 

lut
9
czw.
WARSZTATY WALENTYNKOWE W MDK RATUSZ - PL. WOLNOŚCI 26
lut 9, 16:00 – 18:00

WARSZTATY MDK RATUSZ
Wykonaj z nami: łapacze snów i kartki walentynkowe. Podaruj je swoim bliskim z okazji WALENTYNEK.

Zapraszamy na WARSZTATY WALENTYNKOWE.

Warsztaty kierujemy do każdego, wiek nie ma znaczenia. Maluchy zapraszamy z opiekunami.

Zapisy na warsztaty odbywają się w kasie biletowej MDK Ratusz. Liczba miejsc ograniczona.

Termin: 9 lutego, godzina 16:00-18:00. Sala konferencyjna, I piętro, MDK Ratusz, pl. Wolności 26.

Koszt uczestnictwa: 20 zł /os.

Do zobaczenia!

SPEKTAKL TEATRALNY ,,ŻYCIE: TRZY WERSJE” - PL. WOLNOŚCI 26
lut 9, 19:00 – 21:00

PLAKAT

Życie. Każdy ma jedno i chce je uczynić szczęśliwym, niepowtarzalnym, spełnionym. Ale gdyby nawet bardzo się starał, to przypadek, zwykła pomyłka, jedno niefortunne słowo mogą zmienić jego bieg nieodwracalnie.

To właśnie możemy prześledzić podczas spektaklu ,,Życie: trzy wersje”. I jak zawsze w tekstach Yasminy Rezy wszystko jest dowcipne, inteligentne, pozornie nieskomplikowane. Tylko pozornie…

Dzwonek do drzwi Soni (Natasza Leśniak) i Henryka (Piotr Ligienza). Za drzwiami Inez (Katarzyna Pakosińska) i Hubert (Jerzy Schejbal), którzy przyszli z wizytą. O jeden dzień za wcześnie… Trzeba ich zaprosić do środka, pomimo rozkrzyczanego syna i pustej lodówki, od Huberta bowiem zależy naukowa kariera Henryka. Jak się skończy ten wieczór? Wersje są trzy i tylko na pozór bardzo do siebie podobne…

Premiera spektaklu odbyła się 20 marca 2022 na deskach stołecznej Sceny Relax.

To nie koniec miłych wiadomości! W tym roku Katarzyna Pakosińska świętować będzie 30-lecie pracy artystycznej, w ramach benefisu publiczność obejrzy właśnie „Życie: trzy wersje”.

 

ŻYCIE: TRZY WERSJE
TROIS VERSIONS DE LA VIE
Yasmina Reza

przekład:
Piotr Szymanowski
opracowanie tekstu:
Jerzy Schejbal
reżyseria:
Jerzy Schejbal
scenografia i kostiumy:
Tatiana Kwiatkowska

obsada:
Natasza Leśniak
Katarzyna Pakosińska
Piotr Ligienza
Jerzy Schejbal

premiera:
20.03.2022 Scena Relax

partner:
Rosco Polska

Na spektakl „Życie: trzy wersje” zapraszamy 9 lutego 2023 r. o godz. 19:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.

Bilety: 100 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3G9PJN1

oraz na http://www.kupbilecik.pl i http://www.biletyna.pl

 

lut
11
sob.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z RADOSŁAWEM SIKORSKIM - PL. WOLNOŚCI 26
lut 11, 16:00 – 18:00

Mniejszy Plakat

Pod koniec ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan Państwa”.

Zapraszamy Was na spotkanie z autorem, który, jak pisze wydawca: „W ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też – nie zawsze łatwe czy oczywiste – drogi wyjścia z obecnej sytuacji.”

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim odbędzie się 11 lutego (sobota) o godz. 16.00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Polska. Stan Państwa” oraz uzyskania dedykacji autora.

Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Przewodniczy Delegacji do Spraw Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

Wykładowca (Senior Fellow) Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Harvardzkiego i ekspert Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Były minister obrony (2005-2007), minister spraw zagranicznych (2007-2014) i Marszałek Sejmu (2014-2015).

Reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). W latach 2002-2005 członek-rezydent American Enterprise Institute w Waszyngtonie, a także dyrektor wykonawczy Nowej Inicjatywy Atlantyckiej.

Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy „za mówienie prawdy, nawet, jeśli nie jest to dyplomatyczne”.
Autor książek: „Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny”, „Full circle. A homecoming to free Poland”, „The Polish House – an Intimate History of Poland”, „Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka”, „Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji” oraz „Polska. Stan Państwa”.

Książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan państwa”
[z noty wydawcy]
Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy – terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna – nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej – i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone.

 

lut
13
pon.
,,SERCA METODĄ DECOUPAGE” – WARSZTATY W FILII MDK - UL.1-MAJA 5-7
lut 13, 17:00 – 18:30

Serca Tech Decoupage

Każdy dzień, każda pora jest dobra, by obdarować swoich bliskich prezentami. Oryginalne serca, które będą wyjątkowym prezentem, wykonasz podczas warsztatów w filii MDK. Zapraszamy na warsztaty pn. ,,Serca metodą decoupage”.

– Na warsztatach będziemy wykonywać serca metodą decoupage. Jest to technika zdobnicza, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej – mówi Bożena Minecka z filii MDK.

Wszystkich chętnych do wykonania pięknych serc zapraszamy 13 lutego 2023 r. o godz. 17:00 na os. Karsznice, do naszej filii.

Koszt udziału: 20 zł /os.

Wiek uczestników: od 5 lat.

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy na Strefie Zajęć: https://bit.ly/3XWehzH

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt tel. 43 823 31 90

Do zobaczenia!

lut
19
niedz.
WIDOWISKO TEATRU TAŃCA ARABESKA PT. „ARABESQUE – BAŚNIOWO” - PL. WOLNOŚCI 26
lut 19, 15:00 – 16:00

Aneta 19 Lutego
Teatr Tańca ,,Arabeska” zabierze Was w niezapomnianą podróż po baśniowym świecie. Przedstawi program „Arabesque – Baśniowo”, który odbędzie się z okazji 25. urodzin ,,Arabeski”.

Tancerze zaprezentują fragmenty widowisk „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek” oraz „Królowa Śniegu”, które swoją premierę miały w ostatnim 15-leciu. Na scenie zobaczycie ponad stu tancerzy ze Studia Tańca ,,Arabesque”.

– Specjalnie do naszej baśni życzliwi fachowcy różnych dziedzin opracowali oryginalne ilustracje i rekwizyty. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka i instruktorka tańca.

Zapraszamy na prawdziwą artystyczną ucztę w wykonaniu młodych artystek ,,Arabeski” w choreografii przygotowanej przez Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską.

Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski
Rekwizyty: Marcin Barton

Widowisko odbędzie się 19 lutego (niedziela) o godz. 15:00 i 17:30, MDK Ratusz, sala widowiskowa.

Bilety: 30 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz, w Studiu Tańca ,,Arabesque” oraz online:
godz. 15:00 https://bit.ly/3QLFi6c
godz. 17:30 https://bit.ly/3CTLcfM

Do zobaczenia!

WIDOWISKO TEATRU TAŃCA ARABESKA PT. „ARABESQUE – BAŚNIOWO” - PL. WOLNOŚCI 26
lut 19, 17:30 – 18:30

 

Aneta 19 Lutego

Teatr Tańca ,,Arabeska” zabierze Was w niezapomnianą podróż po baśniowym świecie. Przedstawi program „Arabesque – Baśniowo”, który odbędzie się z okazji 25. urodzin ,,Arabeski”.

Tancerze zaprezentują fragmenty widowisk „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek” oraz „Królowa Śniegu”, które swoją premierę miały w ostatnim 15-leciu. Na scenie zobaczycie ponad stu tancerzy ze Studia Tańca ,,Arabesque”.

– Specjalnie do naszej baśni życzliwi fachowcy różnych dziedzin opracowali oryginalne ilustracje i rekwizyty. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka i instruktorka tańca.

Zapraszamy na prawdziwą artystyczną ucztę w wykonaniu młodych artystek ,,Arabeski” w choreografii przygotowanej przez Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską.

Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski
Rekwizyty: Marcin Barton

Widowisko odbędzie się 19 lutego (niedziela) o godz. 15:00 i 17:30, MDK Ratusz, sala widowiskowa.

Bilety: 30 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz, w Studiu Tańca ,,Arabesque” oraz online:
godz. 15:00 https://bit.ly/3QLFi6c
godz. 17:30 https://bit.ly/3CTLcfM

Do zobaczenia!

 

Przejdź do treści