Rzeźby uczniów zduńskowolskiego ,,Plastyka”, to kolejna wystawa, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.
W poczekalni Sali Ślubów MDK Ratusz będzie można zwiedzić ekspozycję prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzy Kobro. Rzeźby powstały pod kierunkiem Zbigniewa Gąsiorowskiego.
W pracowni rzeźbiarskiej szkoły powstał cykl ptaszorów, mniejszych form rzeźbiarskich, do wykonania których wykorzystano m.in. stare drewno i metalowe odpady. Ale to jeszcze nie wszystko. Na terenie zielonym przed MDK Ratusz od strony kina stanie instalacja w rozmiarze XXL. Autorką projektu jest uczennica PLSP Alicja Motylska. Co będzie przedstawiała, dowiecie się wkrótce.
Podczas wystawy swoje rzeźby zaprezentują: Karolina Półgrabia, Iza Sobczak, Weronika Wojnowicz, Oliwia Kaczmarek, Gabriela Piorun, Ewa Błońska, Katarzyna Dudwał, Daria Kruhla, Anita Pawelczyk, Eryk Kordecki, Julia Owczarek, Weronika Miller, Jakub Gurazda, Julia Jarecka, Alicja Motylska, Magdalena Gąsiorowska, Agata Kaczmarek, Zuzanna Wojtyna, Kamila Frątczak, Amelia Wojciechowska, Natalia Wieczorek, Aleksandra Matusiak, Jagoda Czarnek.
Na wernisaż wystawy zapraszamy 29 listopada 2023 roku. Początek uroczystości o godzinie 12.00. Teren zielony przed Ratuszem przy nowo powstałej instalacji.
Ekspozycja mniejszych form „Ptaszorów” będzie dostępna do zwiedzania do 7 stycznia 2024 roku. Duża instalacja wpisze się w krajobraz wokół Ratusza na stałe. Powstała ona dzięki hojności firmy BORG AUTOMOTIVE SP. ZO.O, która już nie pierwszy raz wsparła finansowo nasze inicjatywy kulturalne.
Na wernisaż wystawy „Ptaszory” zapraszają Miejski Dom Kultury oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.
Autorem plakatu promującego wydarzenie jest Marcin Grabia.
Rekordowa liczba wierszy. Aż 40. autorów nadesłało swoje utwory poetyckie na Turniej Jednego Wiersza ,,O Laur Topoli”.
Przypomnijmy, że celem Turnieju jest wyłonienie nowych talentów poetyckich.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie w jednej kategorii wiekowej: młodzież i dorośli 15-25 lat.
Każdy z uczestników miał za zadanie przesłać jeden wiersz nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, opatrzony godłem (godło to pseudonim, inna nazwa niż nazwisko i imię).
W tym roku w Turnieju wzięła udział rekordowa liczba osób. Wpłynęło 40 wierszy. Utwory oceni komisja złożona z członków Klubu Literackiego „Topola” w składzie: Tadeusz Zawadowski, Anna Andych i Lilla Latus.
Rozstrzygnięcie Turnieju i wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia w Kawiarni Literackiej MDK Ratusz o godz. 18.00.
Oprócz ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, zaplanowaliśmy także spotkanie autorskie poetów: Małgorzaty Skwarek – Gałęski i Ryszarda Krauze.
Małgorzata Skwarek-Gałęska – łodzianka. Organizuje spotkania literackie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki i Stolik Poetycki a także Biesiady Literackie i Zloty Poetów. Prowadzi warsztaty, spotkania, koncerty, Dyskusyjne Kluby Książki. Uczestniczy w pracach jury konkursów literackich, recytatorskich, krasomówczych, piosenki poetyckiej i czytelniczych. Wydała kilkanaście zbiorów wierszy. Nagrodzona m.in.: odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Ryszard Krauze – łodzianin. W 1980 roku rozpoczął występy indywidualne i od razu otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (za oryginalne propozycje estradowe) oraz Nagrodę Publiczności na III Spotkaniach Twórców i Wykonawców Piosenki Amatorskiej w Myśliborzu. W latach osiemdziesiątych zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień, z czego najbardziej (poza nagrodą w Myśliborzu) ceni sobie I miejsce (w 1988 roku) i Grand Prix (w 1989) na Akademickim Przeglądzie Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej. Za działalność opozycyjną (jako były członek NZS-u) został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2010 r.). Wspólnie z poetką Małgorzatą Skwarek-Gałęską stworzył kameralny, wciąż aktualizowany, bardzo dobrze oceniany przez publiczność, program poetycko muzyczny pt. „Bajgosie i Limerynie”.
Wstęp wolny!
Zapraszamy!
Czy myślicie już o Świętach Bożego Narodzenia? O prezentach, zapachu choinki i wyjątkowej rodzinnej atmosferze? Zbliża się jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Poczujcie z nami ten wyjątkowy klimat.
Zapraszamy Was na Targi Rękodzieła ,,Lokalsi Handmade”.
W tym roku spotkamy się już po raz piąty.
Nasze Targi są wspaniałą okazją do prezentacji twórczości rękodzielników z regionu i jednocześnie zakupu wyjątkowych, niepowtarzalnych ręcznie tworzonych wyrobów.
Wszyscy, którzy tego dnia nas odwiedzą na pewno będą mieli z czego wybierać i co oglądać.
Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród rękodzielników, jak i wśród mieszkańców miasta i okolic.
Podobnie, jak w poprzednich latach, będziecie mogli nabyć prawdziwe cudeńka wykonane wieloma technikami: dziergane na szydełku i na drutach, ze sznurka, malowane, filcowane, rzeźbione, prace florystyczne, wycinane, itp. Podczas Targów kupicie wyroby ozdobione różnymi technikami. Będziecie mogli podarować je swoim bliskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Przybywajcie do nas 2 grudnia (sobota) od godz. 11:00 do 18:00, a nie pożałujecie.
Codziennie na naszym profilu na FB http://ratusz.zdunskawola przedstawiamy Lokalsów, którzy będą z nami podczas Targów.
Do zobaczenia!
Czy wiecie, że opowieści potrafią ukryć się w zakamarkach przedmiotów codziennego użytku? W garnku, w wazonie, w starej skarpecie, a nawet w nożyczkach… Tak tak! To właśnie nożyczki zainspirowały nas do opowiedzenia opowieści, która towarzyszy ludzkości od ponad dwóch tysięcy lat. Opowieści o wyjątkowych narodzinach…
Spektakl, plastycznie inspirowany wycinankami autorstwa Grażyny Wielgus, przeniesie publiczność w świat teatru cieni i planu lalkowego. Scenariusz jasełkowej opowieści bazuje na tradycyjnych kolędniczych tekstach ludowych zwanych herodami. Oryginalna muzyka autorstwa Mateusza Rybickiego (klarnet/ saksofon/ instrumenty perkusyjne) i Mikołaja Nowickiego (Kontrabas/ instrumenty perkusyjne) zaprosi młodych słuchaczy do wspólnego kolędowania.
Poznajcie z nami tę tradycję.
Zapraszamy Was 2 grudnia do Miejskiego Domu Kultury Ratusz na spektakl teatralny dla dzieci od 3 roku życia i warsztaty pn. ,,Z Wycinanki Jasełkowe Hulanki”.
Kapka o tradycji…naszych pra pra pra dziadków.
Słowo ,,kolęda” pochodzi od słowa, który oznacza pierwszy dzień miesiąca – a to dlatego, że pieśni wykonywano w Nowy Rok, pierwszego dnia stycznia. Śpiewali je tak zwani kolędnicy, przebrani za diabła, pasterza, anioła i króla Heroda. Często przesłaniali twarze maskami, które przedstawiały barana, konia, kozę lub turonia (czarnego potwora klapiącego paszczą). Zwykle jeden mężczyzna niósł gwiazdę z kolorowego papieru, dlatego mówiono na niego gwiazdor. Kolędnicy chodzili od domu do domu, życząc mieszkańcom wszelkiej pomyślności. Przygotowywali specjalne przedstawienia zwane herodami. kolędnicy często robili psikusy. Ich pieśni – tak jak zaklęcia – miały przynieść gospodarzom szczęście i obfite plony. Gospodarz musiał się oczywiście odwdzięczyć darami : jedzeniem czy monetami.
Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej MDK Ratusz o godz. 13:30.
Czas trwania: 45 minut
Koszt: 20 zł/osoba.
Bilety do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/XNCx
O warsztatach ,,Z Wycinanki Jasełkowe Hulanki”…
Kolędowanie to wspaniała przygoda i niesamowite spotkania. Nasi pra pra pra dziadkowie czekali na ten czas, bo była to świetna okazja do teatralnej zabawy i wspólnego śpiewania. Na warsztatach przypomnimy sobie, jakie postaci wchodziły w skład grupy kolędniczej i dlaczego? Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł zrobić swoją własną postać kolędniczą w formie maski teatralnej.
Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej o godz. 15.00.
Dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy z opiekunem. Starsze dzieci będą wykonywały pracę samodzielnie.
Czas trwania: 2 godziny
Koszt: 15 zł / dziecko. Bilety na warsztaty do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/XNJU
Liczba miejsc ograniczona.
Na scenie wystąpi i warsztaty przeprowadzi Grażyna Wielgus.
Aktorka w Teatrze Klinika Lalek, gdzie od roku 2007 pod kierunkiem Wiktora Wiktorczyka rozwijała swój warsztat teatralny w pracy z maską oraz dużymi formami teatralnymi. Podróżując z Teatrem po całej Europie, zagrała w takich spektaklach jak: „Poemat o Słońcu i Księżycu”, „Anielicje”, „Księga Gór”, „Kilku Ekscentryków i Słoń”, „Cyrk bez przemocy”, „Szopka Betlejemska” , „Syrenada” (we współpracy z Teatrem Makata). Podczas pracy w Teatrze Klinika Lalek dzięki Zbigniewowi Roszkowskiemu (rzeźbiarz, konstruktor lalek teatralnych) rozwijała swój warsztat scenograficzny zajmując się tworzeniem rekwizytów teatralnych, renowacją i tworzeniem lalek – ich budową i malowaniem.
Od roku 2010 rozpoczęła współprace z Teatrem Niebieski Kwiat pod okiem Eweliny Niewiadowskiej (aktorki , reżyserki i pedagoga) gdzie wystąpiła w spektaklach: „Magiczne Przygody Kotki Czi”, „ Porwanie Św. Mikołaja”, „Entliczek Pentliczek”(tu również stworzyła autorska scenografię).
W synergii z Michałem Strokowskim (fotograf oraz założyciel Fundacji Flap Peaple) miała możliwość uczestniczyć w projekcie „Lalkarze czytają” . Ponad to wspólnie z teatrem kreowała i realizowała warsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz brała udział w wielu festiwalach teatralnych.
Dzięki podróżą z tym teatrem miała okazję współpracować z wybitnymi postaciami takimi jak: Katarzyną Samosiej (scenograf i twórca lalek w Teatrze Małe Mi), Kasią Jackowską – Enemuo (Opowiadaczka, Muzyczka – Parparusza Wytwórnia Zdarzeń), Kaja i Jan Prusinowski (Muzycy i Twórcy Festiwalu Małych i Dużych Mazurków), Jackiem Mazurkiewiczem, i wieloma innymi, których nie sposób wymienić.
W zasięg działań aktorskich Graży Wielgus wpisują się również jej działania performatywno – muzyczne takich projektów jak: Kabaret Lataż współtworząc go z Janką Woźnicką (Aktorka) i Małgorzatą Przędzak (Aktorka, Reżyserka, Muzyk) oraz Królowe Vebasto w duecie z Małgorzatą Przędzak.
Ponad to nie obce są jej działania społeczne na co dowodem jest jej współpraca ze Stowarzyszeniem SZTUKiSZUM (SZiSZ), w którym od 2015r pełni rolę prezesa. Ze stowarzyszeniem SziSZ zrealizowała min. Międzynarodowy Festiwal Podwórkowy BALONOLAS(2023r, 2014r, 2015r.), BALONOFF (2018r.), BA:SEN (w Złotoryi), Teatralne Podwórka (2015r.)
Regularnie zapraszana jest jako animatorka do realizacji projektów artystycznych przez takie wrocławskie organizacje jak: Fundacja Kilo Kultury, Centrum kultury Wrocław Zachód, Centrum Kultury Zamek w Leśnicy, CRZ Krzywy Komin.
Czy wiecie, że opowieści potrafią ukryć się w zakamarkach przedmiotów codziennego użytku? W garnku, w wazonie, w starej skarpecie, a nawet w nożyczkach… Tak tak! To właśnie nożyczki zainspirowały nas do opowiedzenia opowieści, która towarzyszy ludzkości od ponad dwóch tysięcy lat. Opowieści o wyjątkowych narodzinach…
Spektakl, plastycznie inspirowany wycinankami autorstwa Grażyny Wielgus, przeniesie publiczność w świat teatru cieni i planu lalkowego. Scenariusz jasełkowej opowieści bazuje na tradycyjnych kolędniczych tekstach ludowych zwanych herodami. Oryginalna muzyka autorstwa Mateusza Rybickiego (klarnet/ saksofon/ instrumenty perkusyjne) i Mikołaja Nowickiego (Kontrabas/ instrumenty perkusyjne) zaprosi młodych słuchaczy do wspólnego kolędowania.
Poznajcie z nami tę tradycję.
Zapraszamy Was 2 grudnia do Miejskiego Domu Kultury Ratusz na spektakl teatralny dla dzieci od 3 roku życia i warsztaty pn. ,,Z Wycinanki Jasełkowe Hulanki”.
Kapka o tradycji…naszych pra pra pra dziadków.
Słowo ,,kolęda” pochodzi od słowa, który oznacza pierwszy dzień miesiąca – a to dlatego, że pieśni wykonywano w Nowy Rok, pierwszego dnia stycznia. Śpiewali je tak zwani kolędnicy, przebrani za diabła, pasterza, anioła i króla Heroda. Często przesłaniali twarze maskami, które przedstawiały barana, konia, kozę lub turonia (czarnego potwora klapiącego paszczą). Zwykle jeden mężczyzna niósł gwiazdę z kolorowego papieru, dlatego mówiono na niego gwiazdor. Kolędnicy chodzili od domu do domu, życząc mieszkańcom wszelkiej pomyślności. Przygotowywali specjalne przedstawienia zwane herodami. kolędnicy często robili psikusy. Ich pieśni – tak jak zaklęcia – miały przynieść gospodarzom szczęście i obfite plony. Gospodarz musiał się oczywiście odwdzięczyć darami : jedzeniem czy monetami.
Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej MDK Ratusz o godz. 13:30.
Czas trwania: 45 minut
Koszt: 20 zł/osoba.
Bilety do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/XNCx
O warsztatach ,,Z Wycinanki Jasełkowe Hulanki”…
Kolędowanie to wspaniała przygoda i niesamowite spotkania. Nasi pra pra pra dziadkowie czekali na ten czas, bo była to świetna okazja do teatralnej zabawy i wspólnego śpiewania. Na warsztatach przypomnimy sobie, jakie postaci wchodziły w skład grupy kolędniczej i dlaczego? Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł zrobić swoją własną postać kolędniczą w formie maski teatralnej.
Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej o godz. 15.00.
Dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy z opiekunem. Starsze dzieci będą wykonywały pracę samodzielnie.
Czas trwania: 2 godziny
Koszt: 15 zł / dziecko. Bilety na warsztaty do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/XNJU
Liczba miejsc ograniczona.
Na scenie wystąpi i warsztaty przeprowadzi Grażyna Wielgus.
Aktorka w Teatrze Klinika Lalek, gdzie od roku 2007 pod kierunkiem Wiktora Wiktorczyka rozwijała swój warsztat teatralny w pracy z maską oraz dużymi formami teatralnymi. Podróżując z Teatrem po całej Europie, zagrała w takich spektaklach jak: „Poemat o Słońcu i Księżycu”, „Anielicje”, „Księga Gór”, „Kilku Ekscentryków i Słoń”, „Cyrk bez przemocy”, „Szopka Betlejemska” , „Syrenada” (we współpracy z Teatrem Makata). Podczas pracy w Teatrze Klinika Lalek dzięki Zbigniewowi Roszkowskiemu (rzeźbiarz, konstruktor lalek teatralnych) rozwijała swój warsztat scenograficzny zajmując się tworzeniem rekwizytów teatralnych, renowacją i tworzeniem lalek – ich budową i malowaniem.
Od roku 2010 rozpoczęła współprace z Teatrem Niebieski Kwiat pod okiem Eweliny Niewiadowskiej (aktorki , reżyserki i pedagoga) gdzie wystąpiła w spektaklach: „Magiczne Przygody Kotki Czi”, „ Porwanie Św. Mikołaja”, „Entliczek Pentliczek”(tu również stworzyła autorska scenografię).
W synergii z Michałem Strokowskim (fotograf oraz założyciel Fundacji Flap Peaple) miała możliwość uczestniczyć w projekcie „Lalkarze czytają” . Ponad to wspólnie z teatrem kreowała i realizowała warsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz brała udział w wielu festiwalach teatralnych.
Dzięki podróżą z tym teatrem miała okazję współpracować z wybitnymi postaciami takimi jak: Katarzyną Samosiej (scenograf i twórca lalek w Teatrze Małe Mi), Kasią Jackowską – Enemuo (Opowiadaczka, Muzyczka – Parparusza Wytwórnia Zdarzeń), Kaja i Jan Prusinowski (Muzycy i Twórcy Festiwalu Małych i Dużych Mazurków), Jackiem Mazurkiewiczem, i wieloma innymi, których nie sposób wymienić.
W zasięg działań aktorskich Grażyny Wielgus wpisują się również jej działania performatywno – muzyczne takich projektów jak: Kabaret Lataż współtworząc go z Janką Woźnicką (Aktorka) i Małgorzatą Przędzak (Aktorka, Reżyserka, Muzyk) oraz Królowe Vebasto w duecie z Małgorzatą Przędzak.
Ponad to nie obce są jej działania społeczne na co dowodem jest jej współpraca ze Stowarzyszeniem SZTUKiSZUM (SZiSZ), w którym od 2015r pełni rolę prezesa. Ze stowarzyszeniem SziSZ zrealizowała min. Międzynarodowy Festiwal Podwórkowy BALONOLAS(2023r, 2014r, 2015r.), BALONOFF (2018r.), BA:SEN (w Złotoryi), Teatralne Podwórka (2015r.)
Regularnie zapraszana jest jako animatorka do realizacji projektów artystycznych przez takie wrocławskie organizacje jak: Fundacja Kilo Kultury, Centrum kultury Wrocław Zachód, Centrum Kultury Zamek w Leśnicy, CRZ Krzywy Komin.
,,Nowe i sielskie klimaty” w MDK Ratusz.
Rok 2023 ustanowiony został uchwałą Sejmu RP „Rokiem Jerzego Nowosielskiego”.
100. rocznica urodzin Jerzego Nowosielskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy polskich, przypadała 7 stycznia 2023 r. W instytucjach kulturalnych w Polsce realizowane są liczne wystawy, koncerty i prelekcje. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro i Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli również przyłączają się do uczczenia wybitnego Artysty.
Zapraszamy na wernisaż wystawy prac uczniów zduńskowolskiego ,,Plastyka”.
Ekspozycja zawierać będzie prace plastyczne uczniów zrodzone z inspiracji dziełami Jerzego Nowosielskiego:
– część prac z cyklu „Autoportret inspirowany twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy III i IV. Parce powstały pod kierunkiem Marzeny Sroczyńskiej – Gudajczyk, nauczycielki rysunku i malarstwa, pomysłodawczyni i koordynatorki działań „NOWE I SIELSKIE KLIMATY”,
– część prac z cyklu „Kompozycje malarskie inspirowane twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy IV. Prace pochodzą z roku szkolnego 2022/ 2023, powstały pod kierunkiem Angeliki Brzostowskiej – Pociechy, nauczycielki rysunku i malarstwa,
– część prac z cyklu ,,Kolekcja ubiorów inspirowanych twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy III. Prace powstały pod kierunkiem Agnieszki Świstek, nauczycielki projektowania ubioru.
Wystawa ,,NOWE I SIELSKIE KLIMATY” dostępna będzie również on-line od 8 grudnia na stronie MDK: https://www.mdk-zdunskawola.pl
Wernisaż odbędzie się 8 grudnia o godzinie 13.00 w foyer MDK Ratusz.
Wystawę zwiedzać będziecie mogli do 7 stycznia 2024 r.
Proj. plakatu: Marzena Sroczyńska – Gudajczyk
Na plakacie: „Autoportret” Wiktorii Markiewicz, uczennicy kl. IV
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces i ugruntowały swój status muzycznej legendy.
Vader to absolutnie światowa czołówka death metalu. To pierwszy polski zespół, którego teledyski emitowała telewizja MTV.
Jeden z przystanków grudniowej trasy to Miejski Dom Kultury.
Koncert odbędzie się 9 grudnia o godz. 20:30 w sali kameralnej.
W Zduńskiej Woli zespół zaprezentuje specjalny jubileuszowy set.
Vader powstał w roku 1983 w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu, to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV.
Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m. in: „De Profundis”, „Back to the Blind”, „Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”.
Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne – zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!
W tym roku celebruje swoje 40-lecie. Po niezwykle udanych koncertach w sierpniu i wrześniu, grupa – wraz z Massive Music – przygotowała dla Was kolejne szalone koncerty. Druga część trasy odbędzie się w grudniu i zawita do siedmiu miast. Prześledźmy wspólnie na żywo całą historię Vader, od demonicznych dźwięków „Decapitated Saints”, po szaleńczą furię „Shock & Awe”. Zespół przywiezie ze sobą całą masę niespodzianek – jak na jubileusz przystało.
W Białymstoku, Lublinie i Bydgoszczy, przed Vader wystąpi Dopelord. W pozostałych miastach Vader wystąpi sam – zaprezentuje tam specjalnie wydłużony set koncertowy.
08.12.23 – Kutno – CTMiT
09.12.23 – Zduńska Wola – MDK Ratusz
10.12.23 – Skarżysko-Kamienna – Semafor
14.12.23 – Białystok – Zmiana Klimatu (+Dopelord)
15.12.23 – Lublin – Fabryka Kultury Zgrzyt (+Dopelord)
16.12.23 – Bydgoszcz – Fabryka Lloyda (+Dopelord)
17.12.23 – Malbork – Makulatura
Wejście: 19:00
Start koncertu: 20:30
KONCERT WYPRZEDANY!
Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, Maleo Reggae Rockers, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. Dariusz Maleo Malejoneok zagra dla Was w grudniu.
Maleo, to niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury. Działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 35 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami.
Fundacja Muzyka Świata od lat tworzy wspólnie z Dariuszem Malejonkiem różnego rodzaju projekty muzyczne. Dzięki tej współpracy realizują niezwykłą misję, jaką jest promocja polskiej historii, kultury, edukacji, podtrzymywanie pamięci o polskich bohaterach. Koncerty, płyty, teledyski z milionowymi odsłonami na YouTube, które ,,wryły się” w tkankę kultury masowej.
– W obecnym czasie czujemy potrzebę realizacji tej misji jeszcze bardziej niż wcześniej. Obecne pokolenie młodych Polaków po raz pierwszy w swoim życiu przeżywa tak odczuwalne zmiany społeczne. Polska jako Naród o pięknej, ale i trudnej historii, musi pamiętać o swoich bohaterach, ale również musi wykorzystać swoje doświadczenie do stawienia czoła przyszłości i to ponad wszelkimi podziałami – podkreślają organizatorzy koncertu z Fundacji Muzyka Świata.
– Wspólnie z Maleo przygotowaliśmy projekt koncertowy: ,,Ku pokrzepieniu serc” skierowany do serc Polaków ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia. W oparciu o szeroki repertuar muzyczny znajdujący się w dorobku artysty chcemy dotrzeć do ludzi z przesłaniem prawdziwego odważnego życia. Chcemy, żeby historie, o których śpiewamy były natchnieniem i przykładem dla nas wszystkich jak możemy odważnie żyć, decydować i stawiać czoło nadchodzącym wydarzeniom. Tak żeby z naszej historii czerpać siłę i nadzieję – dodają.
Do współpracy Darek Maleo Malejonek zaprosi wspaniałych muzyków:
Tomek Drozdek T.ETNO – multiinstrumentalista, kompozytor i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata, znany z takich projektów MUMIO, TULIA – instrumenty etniczne, m.in.: fujary, piszczałki, flety etniczne, drumle, handpan, tank drum, ale również i vocal,
Tomasz Mackiewicz TOMACKI – pianista, kompozytor, aranżer, znany z projektów Panny Wyklęte, Maleo Reggae Rockers – instrumenty klawiszowe: MOOG+Space Echo, KORG Prologue, NORD Electro.
Do współpracy Maleo zaprosi też gości z którymi razem wystąpią na scenie.
Koncert skierowany jest do całych rodzin, ale w sposób szczególny chcemy dotrzeć do polskiej młodzieży poprzez atrakcyjną formę różnogatunkowego koncertu muzycznego. Maleo zaprasza w muzyczną podróż po muzycznych światach: od ambientu, dubu czy etno, zahaczając czasem o free jazzowe wariacje. Podróż naznaczona emocjami ponieważ oparta na improwizacji.
Muzycznie jest to pewnego rodzaju niespodzianka. Oczywiście za całość odpowiedzialny jest Maleo, więc gwarantuje to wysoki poziom brzmienia i odczuć muzycznych natomiast, żeby mniej więcej nakreślić co może się pojawić to oczywiście jest to muzyka reggae, z której Darek jest najbardziej znany, ale również repertuar zespołu 2Tm2,3, projektów historycznych jak np. Panny Wyklęte, Centrum Oporu Cywilnego oraz muzyka rockowa, etno.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na koncert zaprasza Fundacja Muzyka Świata.
12 grudnia, godzina 19:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz.
Zapraszamy!
Ponad 100. tancerzy na scenie. Zupełnie nowe choreografie i uwielbiane Arabeskowe hity. Setki cudownych kostiumów. To wszystko podczas wyjątkowego programu pt. „GRANDE FINALE”, podsumowującego 25 lat Arabeski.
Studio Tańca ARABESQUE kończy urodziny Arabeski z przytupem.
W tym sezonie swoją premierę miały takie widowiska Arabeski, jak: „ Zimowo Filmowo”, „Arabesque Baśniowo”, „Arabesque Natura”, „Premiery ARABESQUE 2023”, „Premiery ARABESQUE 2023 z francuską nutką”.
Ponadto Arabeska na swoim koncie ma już takie produkcje jak: „Pierwsza nasza taka baśń”, „Musicalowy zawrót głowy” cz. 1 i 2, „15 Urodziny Arabeski”, „Śpiąca Królewna”, „Arabeska i hity ekranowej muzyki”, „20 Urodziny Arabeski”, „Kopciuszek” oraz „Na skrytym chmurami szczycie”.
– W programie GRANDE FINALE zatańczymy dla Was zupełnie nowe choreografie, nie zabraknie także uwielbianych przez Was Arabeskowych hitów. Na scenie zaprezentuje się ponad 100 tancerzy. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka, właścicielka Studia Tańca ARABESQUE .
Zapraszamy na prawdziwą artystyczną ucztę w wykonaniu młodych artystek ARABESQUE w choreografii przygotowanej przez: Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską – 16, 17 grudnia, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski, Tomasz Suchański
Rekwizyty: Marcin Barton
Kostiumy: Sylwia Opalińska, Agnieszka Rybka, Alina Marek
16 grudnia, godzina 17:00, bilety: 35 zł dostępne w Studiu Tańca ARABESQUE
17 grudnia, godzina 15:00 i 18:00, bilety dostępne w kasie MDK Ratusz, online i w Studiu Tańca ARABESQUE
godz. 15:00
godz. 18:00
Ponad 100. tancerzy na scenie. Zupełnie nowe choreografie i uwielbiane Arabeskowe hity. Setki cudownych kostiumów. To wszystko podczas wyjątkowego programu pt. „GRANDE FINALE”, podsumowującego 25 lat Arabeski.
Studio Tańca ARABESQUE kończy urodziny Arabeski z przytupem.
W tym sezonie swoją premierę miały takie widowiska Arabeski, jak: „ Zimowo Filmowo”, „Arabesque Baśniowo”, „Arabesque Natura”, „Premiery ARABESQUE 2023”, „Premiery ARABESQUE 2023 z francuską nutką”.
Ponadto Arabeska na swoim koncie ma już takie produkcje jak: „Pierwsza nasza taka baśń”, „Musicalowy zawrót głowy” cz. 1 i 2, „15 Urodziny Arabeski”, „Śpiąca Królewna”, „Arabeska i hity ekranowej muzyki”, „20 Urodziny Arabeski”, „Kopciuszek” oraz „Na skrytym chmurami szczycie”.
– W programie GRANDE FINALE zatańczymy dla Was zupełnie nowe choreografie, nie zabraknie także uwielbianych przez Was Arabeskowych hitów. Na scenie zaprezentuje się ponad 100 tancerzy. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka, właścicielka Studia Tańca ARABESQUE .
Zapraszamy na prawdziwą artystyczną ucztę w wykonaniu młodych artystek ARABESQUE w choreografii przygotowanej przez: Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską – 16, 17 grudnia, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski, Tomasz Suchański
Rekwizyty: Marcin Barton
Kostiumy: Sylwia Opalińska, Agnieszka Rybka, Alina Marek
16 grudnia, godzina 17:00, bilety: 35 zł dostępne w Studiu Tańca ARABESQUE
17 grudnia, godzina 15:00 i 18:00, bilety dostępne w kasie MDK Ratusz, online i w Studiu Tańca ARABESQUE
godz. 15:00
godz. 18:00
Ponad 100. tancerzy na scenie. Zupełnie nowe choreografie i uwielbiane Arabeskowe hity. Setki cudownych kostiumów. To wszystko podczas wyjątkowego programu pt. „GRANDE FINALE”, podsumowującego 25 lat Arabeski.
Studio Tańca ARABESQUE kończy urodziny Arabeski z przytupem.
W tym sezonie swoją premierę miały takie widowiska Arabeski, jak: „ Zimowo Filmowo”, „Arabesque Baśniowo”, „Arabesque Natura”, „Premiery ARABESQUE 2023”, „Premiery ARABESQUE 2023 z francuską nutką”.
Ponadto Arabeska na swoim koncie ma już takie produkcje jak: „Pierwsza nasza taka baśń”, „Musicalowy zawrót głowy” cz. 1 i 2, „15 Urodziny Arabeski”, „Śpiąca Królewna”, „Arabeska i hity ekranowej muzyki”, „20 Urodziny Arabeski”, „Kopciuszek” oraz „Na skrytym chmurami szczycie”.
– W programie GRANDE FINALE zatańczymy dla Was zupełnie nowe choreografie, nie zabraknie także uwielbianych przez Was Arabeskowych hitów. Na scenie zaprezentuje się ponad 100 tancerzy. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka, właścicielka Studia Tańca ARABESQUE .
Zapraszamy na prawdziwą artystyczną ucztę w wykonaniu młodych artystek ARABESQUE w choreografii przygotowanej przez: Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską – 16, 17 grudnia, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski, Tomasz Suchański
Rekwizyty: Marcin Barton
Kostiumy: Sylwia Opalińska, Agnieszka Rybka, Alina Marek
16 grudnia, godzina 17:00, bilety: 35 zł dostępne w Studiu Tańca ARABESQUE
17 grudnia, godzina 15:00 i 18:00, bilety dostępne w kasie MDK Ratusz, online i w Studiu Tańca ARABESQUE
godz. 15:00
godz. 18:00
Warto powitać początek roku z humorem. Zapraszamy na kultową komedię, która od lat zachwyca polską publiczność.
,,Goło i wesoło” to opowieść o bezrobotnych kolegach z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy decydują się założyć grupę striptizerską! Podczas bawiących do łez wydarzeń i wpadek skonfrontują się z własnymi lękami, nadziejami i wyzwaniami.
Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony’ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych.
„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych. Koledzy pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek.
Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ.
„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za reżyserię spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.
Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?
Obsada:
Katarzyna Ptasińska
Sebastian Cybulski
Wojciech Solarz
Michał Lesień-Głowacki
Michał Meyer
Marek Kaliszuk
Piotr Zelt
Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
Przekład: Lou Rising
Opieka artystyczna: Tomasz Sapryk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Kris Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko
Spektakl tylko dla dorosłych!
Bilety: 120 / 160 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online:
godz. 15:00
https://tiny.pl/c43w4
18:30
https://tiny.pl/c43w8
oraz na http://www.adria-art.pl
Warto powitać początek roku z humorem. Zapraszamy na kultową komedię, która od lat zachwyca polską publiczność.
,,Goło i wesoło” to opowieść o bezrobotnych kolegach z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy decydują się założyć grupę striptizerską! Podczas bawiących do łez wydarzeń i wpadek skonfrontują się z własnymi lękami, nadziejami i wyzwaniami.
Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony’ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych.
„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych. Koledzy pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek.
Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ.
„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za reżyserię spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.
Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?
Obsada:
Katarzyna Ptasińska
Sebastian Cybulski
Wojciech Solarz
Michał Lesień-Głowacki
Michał Meyer
Marek Kaliszuk
Piotr Zelt
Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
Przekład: Lou Rising
Opieka artystyczna: Tomasz Sapryk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Kris Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko
Spektakl tylko dla dorosłych!
Bilety: 120 / 160 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online:
godz. 15:00
https://tiny.pl/c43w4
18:30
https://tiny.pl/c43w8
oraz na http://www.adria-art.pl
Rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę. Dlatego nie może Was zabraknąć!
Zapraszamy na spektakl Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza.
W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon, a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń.
Reżyseria: Piotr Nowak
Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert
Występują:
Waldemar Błaszczyk
Piotr Nowak
Andrzej Deskur / Leszek Lichota
Michał Żurawski
Spektakl odbędzie się 10 marca 2024 r. o godzinie 17:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bilety: 120 zł do nabycia w kasie MDK oraz online: https://bitly.ws/YAIJ
Do zobaczenia!
„Jeszcze nigdy nie było tak dobrze”. Pytanie, czy to zapowiedź najlepszej formy od lat? A może wnikliwa analiza sytuacji w kraju? Tego i wiele więcej dowiesz się z premierowych skeczów, nigdy wcześniej nieemitowanych w telewizji!
Zapraszamy na nowy program, który powstał specjalnie z okazji jubileuszu 20-lecia Kabaretu Skeczów Męczących. Będzie to jedyna okazja zasmakowania kwintesencji wszystkiego, co od dwóch dekad urzeka publiczność, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Wkrocz do świata Kabaretu Skeczów Męczących i weź udział w niespełna dwugodzinnej wybornej zabawie obfitującej w bezkompromisowe żarty, celne obserwacje społeczne, brawurowe kreacje kabaretowe i ,,to coś”, co można poczuć wyłącznie w trakcie widowiska na żywo.
Gwarantujemy fantastyczny kontakt z publicznością, która jest tutaj traktowana jako integralna część energetycznego show.
I każdy, kto choć raz był na występie KSM na żywo, wie, że nigdy nie gryzą się w język.
Wyśmienite premierowe widowisko podane w jubileuszowym sosie, to idealna okazja zarówno dla wiernych fanów, jak i dla tych, którzy jeszcze nie znają KSM.
Zapraszamy do wspólnego uczczenia okrągłej rocznicy i przekonania się na własne oczy, dlaczego „jeszcze nigdy nie było tak dobrze”.
Występ Kabaretu Skeczów Męczących odbędzie się 14 marca o godzinie 17:30 i 20:00.
Sala widowiskowa MDK Ratusz, pl. Wolności 26.
Bilety: 120 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/YAuQ
Brak wolnych miejsc na godz. 17:30.
„Jeszcze nigdy nie było tak dobrze”. Pytanie, czy to zapowiedź najlepszej formy od lat? A może wnikliwa analiza sytuacji w kraju? Tego i wiele więcej dowiesz się z premierowych skeczów, nigdy wcześniej nieemitowanych w telewizji!
Zapraszamy na nowy program, który powstał specjalnie z okazji jubileuszu 20-lecia Kabaretu Skeczów Męczących. Będzie to jedyna okazja zasmakowania kwintesencji wszystkiego, co od dwóch dekad urzeka publiczność, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Wkrocz do świata Kabaretu Skeczów Męczących i weź udział w niespełna dwugodzinnej wybornej zabawie obfitującej w bezkompromisowe żarty, celne obserwacje społeczne, brawurowe kreacje kabaretowe i ,,to coś”, co można poczuć wyłącznie w trakcie widowiska na żywo.
Gwarantujemy fantastyczny kontakt z publicznością, która jest tutaj traktowana jako integralna część energetycznego show.
I każdy, kto choć raz był na występie KSM na żywo, wie, że nigdy nie gryzą się w język.
Wyśmienite premierowe widowisko podane w jubileuszowym sosie, to idealna okazja zarówno dla wiernych fanów, jak i dla tych, którzy jeszcze nie znają KSM.
Zapraszamy do wspólnego uczczenia okrągłej rocznicy i przekonania się na własne oczy, dlaczego „jeszcze nigdy nie było tak dobrze”.
Występ Kabaretu Skeczów Męczących odbędzie się 14 marca o godzinie 17:30 i 20:00.
Sala widowiskowa MDK Ratusz, pl. Wolności 26.
Bilety: 120 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/YAuQ
Brak wolnych miejsc na godz. 17:30.