29.10. I 16:30 ,,25 lat Mumio na scenie”

Setki występów, wiele projektów filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Specjalnie dla Was, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują przegląd swojej twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25. lat twórczości grupy. Nie zabraknie również nowości…

Zapraszamy na występ ,,25 lat Mumio w dwudziestu pięciu kawałkach”.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.

…i było to 25 lat temu.

Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „ Przybora na 102”.

Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.

Na występ Kabaretu Mumio zapraszamy 29 października o godz. 16.30.

Bilety do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: http://bitly.pl/dyhMX

80 zł / do 30.09

100 zł / od 1.10

oraz na stronie: http://bitly.pl/HGKqi

Unnamed

Inne artykuły

Przejdź do treści