5 lat Dyskusyjnego Klubu Filmowego ,,Między obrazami”

W listopadzie Klub Filmowy ,,Między obrazami" świętuje swoje urodziny. Z tego względu przygotowaliśmy specjalny przedpremierowy pokaz filmu ,,Kobieta na dachu", a po seansie zapraszamy na dyskusję i słodką niespodziankę.

„Kobieta na dachu”, najnowsze dzieło w reżyserii Anny Jadowskiej ze zdjęciami Ity Zbroniec-Zajt, zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Energa Camerimage w Toruniu w konkursie filmów polskich. To największy i najbardziej znany festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych.

„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz na 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hanoi.

5. urodziny DKF ,,Między obrazami” odbędą się 26 listopada o godz. 18:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.

Zapraszamy!

Kobieta Na Dachu

Inne artykuły

Przejdź do treści