22.09. I 18:00 ,,Czas” Ryszarda Sierocińskiego

Zilustrował zdjęciami blisko 100 wydawnictw drukowanych, w tym wiele albumów oraz ponad 2 tysiące wydawnictw reklamowych. Sieradzanin, zawodowy grafik, wieloletni prezes Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Sierociński zaprezentuje swoje fotografie w MDK Ratusz.

– Zająłem się tematem różnego myślenia o czasie, który jest czymś subiektywnym i wymyka się definicjom. Przyjrzałem się pojęciu czasu z różnych perspektyw i dokonałem próby interpretacji czasu z punktu widzenia historycznego, egzystencjalnego, technicznego, filozoficznego i metafizycznego – mówi Ryszard Sierociński.

Ryszard Sierociński – sieradzanin, zawodowy fotografik z certyfikatem Ministerstwa Kultury (1988 r.). Wieloletni prezes Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w  1987 r. wybrany  do Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych w Warszawie. Uczestnik licznych plenerów i wystaw fotograficznych. Od roku 1991 prowadzi znaną firmę wydawniczą Prof-Art. Zilustrował zdjęciami blisko 100 wydawnictw drukowanych, w tym wiele albumów oraz ponad 2 tysiące wydawnictw reklamowych. W latach 2000-2021 wydał komercyjnie 11 autorskich albumów fotograficznych. Albumy te wielokrotnie nagradzano, m. in. Złotym Ekslibrisem – nagrodą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi za najlepsze wydawnictwo albumowe o województwie łódzkim.
W dorobku zawodowym Ryszarda Sierocińskiego znajdują się projekty fotograficzne realizowane w Meksyku, oraz Peru i Boliwii. Prace projektowe związane były z kampanią reklamową firm z branży architektoniczno-budowlanej, a także wydawniczej.

Na wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Sierocińskiego pt. „Czas” zapraszamy 22 września 2023 o godz. 18:00, foyer na I piętrze, MDK Ratusz.

Na wystawie znajdą się zdjęcia zarówno kolorowe, jak i czarno-białe.

Fotografie oglądać będzie można do 16 października.

Zapraszamy!

Plakat Wystawy Inter

Sierocinski 2014 Autoportret

Inne artykuły

Przejdź do treści