27.10. I 19:00 ,,Dezerter / The Corpse. Koncert”

Do MDK Ratusz powraca legenda polskiego punk rocka.

Zespół Dezerter już wielokrotnie udowodnił, ze pomimo wielu lat na scenie należy do absolutnej krajowej czołówki.
Występ Dezertera poprzedzi koncert łaskiej kapeli The Corpse.

Dezerter – polska grupa punkrockowa. Początki zespołu Dezerter sięgają maja 1981 r. Pierwotnie, założona w Warszawie grupa, nosiła nazwę SS-20. W skład weszli: Robert „Robal” Matera (gitarzysta), Dariusz „Stepa” Stepnowski (basista) oraz Krzysztof Grabowski (perkusista i autor tekstów). Dołączył do nich Darek „Skandal” Hajn (wokalista). SS-20 debiutował podczas Mokotowskiej Jesieni Muzycznej.
Wkrótce potem ruszyli w pierwszą trasę koncertową (tzw. Rock Galicja), towarzysząc zespołom TZN Xenna i Deuter. W tym samym roku udało im się wystąpić na Festiwalu w Jarocinie. Grupa zmieniła nazwę na Dezerter. Pierwsze ich utwory ukazały się na singlu „Ku przyszłości” w 1983 r. Muzycy mieli trudność z wydaniem samodzielnej kasety – z myślą o tym stworzyli małe wydawnictwo Tank Records. Dzięki niemu mieli możliwość nagrania „Jeszcze żywego człowieka” oraz „Izolacji”.

Niedługo potem ze składu zespołu odszedł Dariusz Stepnowski. Zastąpił go Paweł Piotrowski. Natomiast obowiązki Skandala jako wokalisty zostały przejęte przez Robala. Dwa lata później piosenki „Nie ma zagrożenia” oraz „Plakat” trafiły na składankę „Fala”. Pierwszą płytą zespołu był „Underground Out of Poland”, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 1987 r. W tym samym czasie Dezerter wydał album również w Polsce. Zatytułowano go „Kolaboracja”. W 1989 r. powstała „Kolaboracja II”, a rok później „Wszyscy przeciwko wszystkim”.
Grupa zagrała szereg koncertów w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Francji i Japonii. W 1992 r. Dezerter nagrał „Blasfemię”, potem „Jak powstrzymałem III wojną światową”. W zespole wciąż zmieniali się basiści. Płyty „Ile procent duszy?”, „Mam kły mam pazury”, „Ziemia jest płaska” i „Decydujące starcie” nagrali już tylko Robert Matera i Krzysiek Grabowski. W 2002 r. Dezerter koncertował po Europie wspólnie z francuską grupą La Fraction. W 2004 r. światło dzienne ujrzała płyta „Nielegalny zabójca czasu”. Podczas promującej album trasy koncertowej Dezerterowi towarzyszył zespół Akurat. W 2005 r. powstało pierwsze DVD rejestrujące koncert grupy podczas X Przystanku Woodstock. Ich kolejne albumy to „Punk’s Not Jazz” (2006)„Prawo do bycia idiotą” (2010) za który otrzymali Fryderyka nagrodę przemysłu muzycznego ZPAV, „Większy zjada mniejszego” (2014).
Ostatnia płyta Dezertera pojawiła się w 2021 roku pt. „Kłamstwo To Nowa Prawda”

The Corpse – polski zespół muzyczny, który reprezentuje gatunek muzyczny hardcore. Powstał w 1985 w Łasku.

Wiosną 1985 „The Corpse” zagrał swój pierwszy koncert na pabianickim „Rock Masters”. W prawie niezmienionym składzie zespół grał do 1989 roku. Do tego czasu zagrał kilkadziesiąt większych i mniejszych koncertów w całej Polsce m.in. na festiwalu Jarocin ’88 na małej scenie i rok później na dużej scenie Jarocin ’89.

,,Dezerter/The Corpse. Koncert” odbędzie się 27 października w sali kameralnej MDK Ratusz.

Start wydarzenia:
The Corpse, godz. 19:00
Dezerter, godz. 20:00
Bilety: w cenie 60 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/UwQW

Dezerter Poster A3 297×420 Mm

Inne artykuły

Przejdź do treści