Dni Zduńskiej Woli 2022

Dziękujemy, że byliście z nami, bawiliście się i pomogliście nam zorganizować tak dużą imprezę. Dziękujemy za wiele ciepłych słów i pozytywne reakcje. Te negatywne również przyjmujemy. Bierzemy je na swoje barki i rozważymy wszystkie sugestie podczas organizacji Dni Zduńskiej Woli 2023.

Do zobaczenia w MDK Ratusz i w filii MDK, os. Karsznice podczas kolejnych artystycznych wydarzeń!

Przypomnijmy, co zorganizowaliśmy dla Was, w ramach tegorocznej edycji DNI ZDUŃSKIEJ WOLI.

Obchody dni miasta poprzedziła konferencja prasowa, podczas której poznaliśmy szczegóły wydarzenia.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy w końcu do Dni Zduńskiej Woli. Impreza jak co roku będzie trwała przez cały tydzień. Oczywiście kulminacją są koncerty: w piątek Alternatywna Zduńska Wola, alternatywna muzyka, w sobotę gwiazdą będzie Ørganek, w niedzielę zespół Kult. Ale tak naprawdę imprezy towarzyszące będą trwały cały tydzień –  mówił podczas konferencji prasowej Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola.

Miejski Dom Kultury jest głównym organizatorem, ale tych wydarzeń nie byłoby tyle, ten program nie byłby tak bogaty, gdyby nie nasi partnerzy. Instytucje, podmioty, stowarzyszenia, które aktywnie włączyły się w organizację wydarzeń, dlatego program jest tak ciekawy i bogaty – podkreślał na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Perdek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

13 czerwca (poniedziałek) oficjalnie otworzyliśmy DNI ZDUŃSKIEJ WOLI 2022.

Klucz do magicznych bram Miasta odebrali Julia i Karol z Publicznego Przedszkola nr 11 – przedstawiciele wszystkich przedszkolaków.

W imieniu Prezydenta Miasta Konrada Pokory, klucz przekazała Izabela Dobrowolska, Sekretarz Miasta Zduńska Wola.

15 czerwca (środa) zaprosiliśmy mieszkańców na Koncert ,,Wawrzyn farara”.

Wystąpili: Andrzej Wawrzyniak, Wawrzyn Band w składzie: Dariusz Wawrzyniak, Witold Furmańczyk, Krzysztof Wawrzyniak, Marcin Jagiełło i Tomasz Cyranowicz oraz wokalistki z Klubu Piosenki A PRIORI: Kasia Grzanka, Martyna Majchrzak, Gabrysia Stasiak.

W piątek (17 czerwca) w MDK Ratusz podczas ,,Alternatywnej Zduńskiej Woli” zagrały legendy undergroundu: Ignite i Dezerter oraz Zemsta Nietoperza, EYE FOR AN EYE, The Corpse.

W sobotę (18 czerwca) na Pasażu im. Feliksa Rajczaka odbyła się ,,Motocyklowa Zduńska Wola”: pokazy Freestyle Family, akrobacje motocyklowe, pokazy stuntu Rafała Kanika z Bielska Białej, Ratownictwa Medycznego APC, konkursy, pokazy mody motocyklowej w wykonaniu uczniów ZSZ nr 1 oraz parada ulicami miasta i powiatu.

Na scenie plenerowej za górką wystąpili: Reggeaside, Black Radio i gwiazda wieczoru: zespół Ørganek. Po koncertach zaprosiliśmy mieszkańców na dyskotekę pod gwiazdami. Zagrał dj Webster.

W ostatnim dniu od rana odbyło się Miasteczko Złotnickiego, przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli.

Po południu nie zabrakło atrakcji rodzinnych: animacji i spektaklu familijnego ,,Atak Clownów” w wykonaniu aktorów Teatru Na Walizkach. Wieczorem za górką wysłuchaliśmy koncertów: Melancholy Hill i gwiazdy wieczoru – zespołu KULT.

Poza tym zduńskowolanie chętnie korzystali z dobrego jedzenia w strefie gastronomicznej, odwiedzali stoiska promocyjne i handlowe, wesołe miasteczko, a najmłodsi jeździli na kucykach.

Niedziela (19 czerwca) zakończyła DNI ZDUŃSKIEJ WOLI 2022.

Zostawiamy Was z fotograficznymi wspomnieniami.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

fot. (MJ), (AW)

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury Ratusz i Urząd Miasta Zduńska Wola.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Patroni medialni: Rozgłośnia Regionalna Nasze Radio 104,7 FM, Rozgłośnia Nasze Radio 92,1FM…nostalgicznie i Telewizja Kablowa ZW MEDIA.

Sponsorzy:

BUDVAR https://www.budvarcentrum.pl/

CKM EXTRUSION https://ckmextrusion.pl/

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o. o w Zduńskiej Woli https://mpwikzdw.com.pl/

ZWOLTEX SP. Z O.O. https://zwoltex.pl/

Dziękujemy Firmom: Aves, Klimeko, Dolce Vita, Sklep rybny ,,RYBKA”, Jeronimo Martins Polska S.A., IZODOM 2000 Polska Sp. zo.o., Centrum Nieruchomości Ewelina Berensztajn, PLAY4Mix Sp. zo.o., Fitness Club Family Center Anna Hałapup, NTW Airconomic Sp. zo. o., Medyczne Szkoły Policealne AWANGARDA.

PartnerzyMiejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zduńskiej Woli, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Motocykliści Zduńska Wola, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli.

Wielkie podziękowania dla:

RAPTOR SECURITY Marta Zakrzewska-Rydczak

Ochotnicze Centrum Ratownictwa w Zduńskiej Woli

Straż Miejska w Zduńskiej Woli

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli

Popnoise Krzysztof Lach

Mystic Management Sp. z o.o.

Buldog – Piotr Wieteska

OFF beat Aleksandra Jabłońska

FHU Happy Light Jacek Szymecki

AW EVEMNST – Antonii Węglarski

Luna – Park Sp. z o.o.

Firma TOI TOI

Kultowy Browar Staropolski Sp. z o.o.

Happy Kids Sieradz

Teatr na Walizkach