Dzień Kobiet w MDK Ratusz

Spotkanie z dziennikarką Joanną Górską, porady, konsultacje, prelekcja onkologa, stoiska wystawiennicze, koncert i kobiecy seans w Kinie Ratusz. Ponadto wystawa, słodki poczęstunek, a także pierwsze urodziny, życzenia i prezenty. Tyle atrakcji przygotowaliśmy z okazji Dnia Kobiet wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,Teraz Ja”.

Wieczór z okazji Dnia Kobiet (8 marca 2023) rozpoczęła rozmowa z dziennikarką Joanną Górską. Joanna Górska do 2021 r. była dziennikarką i prezenterką Polsatu. W 2017 r. zachorowała na nowotwór piersi.  Na swoim instagramowym profilu relacjonowała przebieg choroby i to, jak zmieniało się jej ciało. Po wygraniu walki z nowotworem, pod koniec 2021 roku skupiła się na prowadzeniu własnej Fundacji „Silni Sobą”, która ma za zadanie pomaganie parom w powrocie do normalności po raku i podczas zmagania się z chorobami przewlekłymi. Jest współautorką książki (z Robertem Szulcem) pt. „Dziad On silny, my silniejsi”.

O profilaktyce raka piersi opowiadał chirurg onkolog dr hab. n. med. Piotr Pluta. Lekarz pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest także prezesem Fundacji ,,Silni Sobą”, która pomaga parom w powrocie do normalności po raku i podczas zmagania się z chorobami przewlekłymi.

Wieczór z okazji Dni Kobiet był również okazją do świętowania pierwszych urodzin ,,Stowarzyszenia ,,Teraz Ja”.

– Głównym, najważniejszym celem spotkania jest to, by postępować w taki sposób, by być blisko najważniejszej osoby na świecie, czyli Samej Siebie. 8 marca – to dzień dla nas kobiet, to czas na chwilę relaksu i odprężenia. Czas, kiedy możemy pobyć z drugimi kobietami, kiedy możemy porozmawiać i choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego – mówi Joanna Gajewczyk ze Stowarzyszenia ,,Teraz Ja”.

W programie wieczoru znalazły się prelekcje:
– „On silny, ja silniejsza!” – spotkanie z dziennikarką Joanną Górską.
– „Porozmawiajmy o profilaktyce” – chirurg onkolog dr hab. n. med. Piotr Pluta.
– Pierwsze urodziny Stowarzyszenia „Teraz Ja”.
– „Zioła dla kobiet dla zdrowia i urody” – ,,Pani od ziół” Monika Woźniak.
– „Jaką masz miseczkę? Dobór stanika w kilku prostych krokach” – Paulina Witczak.
– „Wędrówka do samej siebie, czyli co warto wiedzieć i robić, aby być blisko najważniejszej osoby na świecie – samej Siebie” – opowiada Joanna Florczak.

Panie mogły obejrzeć kobiecy seans w Kinie Ratusz, mogły odwiedzić stoiska z olejkami eterycznymi, kosmetykami, herbatkami ziołowymi, bielizną i odzieżą lokalnych twórców oraz skorzystać z konsultacji makijażystek, a także porozmawiać z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli na temat pomocy, którą można uzyskać w tej placówce. Będą konkursy z nagrodami od Delia Cosmetics. Do wygrania będą również vouchery na badania.

Na zakończenie wieczoru odbył się koncert mis tybetańskich „Dźwięki ciszy” w wykonaniu Renaty Chronowskiej, „Karma na Wsi” Gospodarstwo Reni i Marka.

Spotkaniu towarzyszył fragment wystawy fotograficznej pt. „Stylizacja, make-up, fotografia” (projekt Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli i Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli).

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk, Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora.

Sponsorzy i partnerzy: Sp Medical, Borg Automotive, Firma Gajewczyk, sala bankietowa „Kolejowa”, sala bankietowa La Strada, Dolce Vita, Delia Cosmetics, Norautron, Laboratorium badaj.to, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

Patronat medialny: Rozgłośnia Regionalna Nasze Radio 104,7 fm oraz Rozgłośnia Nasze Radio 92,1 FM… nostalgicznie, Telewizja Kablowa ZW MEDIA, TVP 3 Łódź http://www.lodz.tvp.pl, Radio Łódź.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Dom Kultury Ratusz i Stowarzyszenie ,,Teraz Ja” w Zduńskiej Woli.

fot. (S.Z.)

 

Inne artykuły

Przejdź do treści