Eksperyment.projekt – koncerty ,,JESZCZE”, ,,AKKC”

Miejski Dom Kultury Ratusz oraz eksperyment.projekt zapraszają na niecodzienny koncert. 23 lutego 2024 r. w sali widowiskowej MDK Ratusz połączymy dwa gatunki - muzykę elektroniczną oraz jazz.

Zapraszamy na ponad dwie godziny muzycznej uczty, wspólnego poszukiwania piękna i opowieści w odrębnych gatunkach muzycznych. Połączy nas jeden cel – fala dźwięków przepływająca przez nasze zmysły niczym dobra książka, od której nie możemy się oderwać.

Eksperyment.projekt to inicjatywa promująca i organizująca wydarzenia muzyczne w Zduńskiej Woli. Projekt ma za zadanie wypełniać lukę gatunkową w naszym mieście oraz jego okolicach poprzez tworzenie przestrzeni do odkrywania muzyki, po którą nie sięgamy na co dzień.

Wieczór o 18:30 rozpocznie duet JESZCZE. Rodzeństwo pochodzące z niewielkiej mazurskiej wsi, które w 2019 zaczęło wspólnie tworzyć muzykę. Po spokojnych, synth-popowych początkach duet postanowił eksperymentować z odważniejszą i zdecydowanie bardziej klubową elektroniką. W 2020 roku ukazała się ich płyta ,,Niesen”. Potem duet zaprezentował słuchaczom zestaw singli. 13 czerwca 2023 roku ukazał się drugi album Jeszcze. ,,Z tb na mieście” to nocne historie opowiedziane delikatnym, efemerycznym wokalem, który łapie za serca polskimi tekstami pełnymi szczerego romantyzmu.

O 20:00 wystąpi band jazzowy ,,AKKC”. Grupa pięciu młodych muzyków z Akademii Muzycznej w Poznaniu, którzy już teraz zdobyli uznanie wśród poznańskich fanów jazzu. Ich występy są dynamiczne, pełne energii i wirtuozerii, a także przesiąknięte improwizacją, co czyni je niezapomnianym przeżyciem dla każdego miłośnika muzyki. Autorskie kompozycje i aranżacje to połączenie tradycyjnego jazzu z nowoczesnymi brzmieniami, co daje ciekawe i oryginalne efekty. Usłyszeć można zarówno mocne, dynamiczne riffy, jak i subtelne melodie, które prowadzą słuchacza przez różne emocje i nastroje. AKKC Vol. 1 to debiutancki album zawierający autorskie kompozycje muzyków, oraz stanowi wizytówkę prac członków zespołu. Płyta została nagrana w 2023 roku, a wszystkie utwory zostały nagrane w Poznaniu.

 

23 lutego 2024 r., godzina 18:30
sala widowiskowa MDK Ratusz
Ceny biletów: 35 zł – przedsprzedaż/ 40 zł – w dniu koncertu, bilety dostępne w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/39ycL

Projekt Bez Nazwy 1

 

Inne artykuły

Przejdź do treści