Letni Festiwal Kulturalny ,,Leżaki 2021″

Leżaki2021B

Druga edycja Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″ to już niestety przeszłość. Osiem wakacyjnych koncertów plenerowych w czerwcu, w lipcu i w sierpniu. 
– W tegorocznej edycji Festiwalu znalazły się wydarzenia artystyczne o różnorodnym repertuarze. Co tydzień proponowaliśmy Państwu koncerty w różnych przestrzeniach Zduńskiej Woli: w Parku Miejskim, przy Zalewie Kępina i w Karsznicach.
Była naprawdę duża dawka dobrej muzyki dla każdego. Do współpracy zaprosiliśmy artystów związanych z naszym miastem – podkreślał Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Jako pierwszy na wyspie w Parku Miejskim wystąpił Stellarnotes czyli Maciej Szustak – porywająca fuzja rock’n’rolla, rapu i bluesa.
Artysta, mimo młodego wieku, współpracował już choćby z legendą jazzu, Michałem Urbaniakiem.
W tym roku miał premierę jego nowy album „Dochodzi Północ”. Ta płyta to porządna dawka energii i emocji. Jedyny w swoim rodzaju BluesRap, połączenie gitarowego brzmienia z zabawą beatboxem i mądrymi tekstami.
Stellarnotes gra sam na wszystkich instrumentach. Zapętla na żywo melodie, tworząc unikatowe brzmienia, o czym mogliście się przekonać podczas koncertu.
To był jedyny w swoim rodzaju „One-Man Band”.

4 lipca zaprosiliśmy Was na Kępinę. Wystąpił zespół KU KU, czyli spełnienie prywatnych marzeń Aleksandry Denkowicz, założycielki zespołu.

Denkowicz wspólnie z grupą przyjaciół z Mateuszem Kowalczykiem, Piotrem Cieślakiem i Wojciechem Potockim z miłości do muzyki i sympatii do dzieci połączyła słowa i dźwięki w piosenki.

Było o wróżkach, żółwiach, kosmicznych podróżach i nadmorskich spacerach. O kuropatwach, lodach i przygodach. Było o sprawach ważnych. Było po prostu pięknie.

 

Kolejny z ,,Leżakowych” koncertów (11.07), to duża dawka hard rocka z lekką nutą progresji, czyli występ zespołu VernissagE.

Muzycy w składzie: ,,Czarna” Aleksandra Henkiel – wokal, Bogdan Grad – gitara, Witek Rajczak – bas i Sebastian Werner – perkusja zadbali o rock&rollowy luz i pozytywną energię podczas koncertu.

To był prawdziwy pokaz talentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli i melancholia – czyli melodie, które dotykają cienkich strun duszy. Były też teksty, o niepokoju, obawach i nadziei.

Czwarta odsłona Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″ za nami. Na wyspie w Parku Miejskim wystąpili wychowankowie zduńskowolskiej szkoły muzycznej i zespół ,,Melancholy Hill”.

W ,,leżakowy” scenariusz znakomicie wpisało się tegoroczne ,,Święto Kwiatów” (31 lipca). Były targi ogrodniczo-kwiaciarskie, atrakcje dla dzieci, folkowy koncert i dyskoteka. Mieszkańcy  mogli wybierać wśród wielu kwiatów, sadzonek, krzewów i innych produktów związanych z ogrodnictwem.

Były stoiska z nasionami, sadzonkami, drzewami i krzewami. Mogliśmy kupić artykuły do pielęgnacji roślin, do wyposażenia ogrodów, balkonów i tarasów.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje i zabawy, jogę painting, warsztaty plastyczno-ruchowe oraz pokazy cyrkowe.

Zaprosiliśmy Państwa również na koncert kapeli z Warty ,,Warta Folk Band” i zabawę ,,pod chmurką” z dj Probi.

 

Sobota (7 sierpnia) upłynęła bardzo muzycznie. Był pokaz instrumentów etnicznych, rodzinne warsztaty i wspólny koncert z multiinstrumentalistą Tomaszem Drozdkiem.
Wieczorem z Kępiny postaraliśmy się uczynić morze. Kacper Ulatowski przeniósł nas w nadmorskie krajobrazy. Wydarzenia odbyły się w ramach Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″.

 

W przedostatni weekend wakacji (22 sierpnia) na wyspie w Parku Miejskim zagrał Włodek Hechłacz. Muzyk wystąpił w projekcie Woody Sam Solo. Po latach grania ostrego rock’n’rolla przyszedł czas na wyhamowanie. Usłyszeliśmy kawałki z płyty Woody And The Joys – „Now Be Now”. Nie zabrakło również anglojęzycznych piosenek rockowych w oprawie akustycznej i utworów znanych z twórczości zespołu ,,Nie Bo Nie”, w nowych balladowych aranżacjach.

Koncert Woody’ego Sam Solo zakończył Letni Festiwal Kulturalny ,,Leżaki 2021″.

Dziękujemy za tak liczny udział w naszych letnich koncertach i tak pozytywny odbiór ,,leżakowych” wydarzeń.

Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć: do zobaczenia już za rok!

Przejdź do treści