Parada Orkiestr Dętych w Zduńskiej Woli (05.06.2022)

5 czerwca (niedziela) ulicami Łaską i Piwną, na stadion PMOS przy ul. Dolnej, przeszła Parada Orkiestr Dętych.

Było głośno, radośnie i galowo. Do Zduńskiej Woli przyjechały orkiestry dęte z różnych regionów Polski. Zaprezentowały się: Wrześińska Orkiestra Dęta, Stowarzyszenie Górnicza Orkiestra Dęta Solanie, Orkiestra Dęta Dzietrzkowice i Mażoretki Saltare, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej oraz Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta o Tradycjach Kolejowych w Zduńskiej Woli.

– Parada Orkiestr Dętych w Zduńskiej Woli to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poznania kultury poszczególnych regionów kraju oraz międzypokoleniowych spotkań muzyków – mówiła Zenobia Radwańska, pomysłodawczyni projektu ,,Parada Orkiestr Dętych w Zduńskiej Woli”.

Muzycznemu widowisku towarzyszyło również wiele atrakcji dodatkowych: dmuchańce, karuzele, animacje dla dzieci, warsztaty malarskie z Andrzejem Siewierskim, stoiska gospodyń wiejskich (Strońska Czar, Woźniki, Czechy), występy artystyczne wokalistów z PMDK ,,Na Pięterku”.

Ważnym elementem podczas Parady Orkiestr Dętych, obok muzyki, a także pięknej słonecznej pogody, była integracja i wspólna wielopokoleniowa zabawa, której w niedzielne popołudnie nie brakowało.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola, które odbędą się po wakacjach.

Fot: MDK

Przejdź do treści