14. edycja Święta Kwiatów (30.07.2022)

– Od wczesnych godzin porannych w sobotę (30 lipca) można było kupić drzewa i krzewy owocowe, krzewy ozdobne, trawy, byliny, sukulenty, rośliny wodne, a także miody prosto z pasieki i wyroby z wikliny. Na swoim stoisku promocyjnym, do podjęcia nauki gry na instrumentach dętych, zachęcała Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli o tradycjach kolejowych – mówi Joanna Sychniak-Paterek, zastępca dyrektora MDK.

Niestety opady deszczu uniemożliwiły nam przeprowadzenie wszystkich działań w plenerze. Clowni z Akademii Cyrkowej (Agencja Artystyczna EDU-ART) zdążyli jeszcze zaprosić pierwszych uczestników zabawy do puszczania baniek mydlanych na placu zabaw, jednak potem wszystkie działania animacyjne przeprowadzili w sali widowiskowej filii MDK. A działo się dużo.

– Cyrkowcy wykazywali się umiejętnościami żonglerki, magii i chodzenia na szczudłach. Udało im się zachęcić najmłodszych do spróbowania swoich sił w licznych konkurencjach sprawnościowych. Było naprawdę wesoło i kreatywnie. Animatorki z filii MDK przeprowadziły warsztaty „Ekoeksperymenty – dekoracje zero waste”. Tematem przewodnim tych działań były oczywiście kwiaty. Dzieci wykonały kilka dekoracji z wykorzystaniem m.in. materiałów z recyklingu. Metalowe puszki po karmie dla zwierząt czy artykułach spożywczych zostały udekorowane i mogą pełnić funkcję doniczek dla wszelkiego rodzaju rośliny. Ponadto butelki plastikowe oraz rolki po papierze toaletowym zostały wykorzystane do stworzenia kwiatowych dekoracji. Późnym popołudniem na naszej plenerowej scenie wysłuchaliśmy mini recitalu Martyny Majchrzak i Andrzeja Wawrzyniaka. Gwiazdą wieczoru był zespół zespół LOKA, któremu udało się poderwać do tańca publiczność zgromadzoną pod parasolami – wspomina Joanna Sychniak-Paterek.

,,Święto Kwiatów” odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Wspierali nas: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, (na którego terenie odbył się targ kwiatowy) oraz Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (PCKiR).

Na osiedlu Karsznice nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwały służby miejskie: patrole zduńskowolskiej policji i Straży Miejskiej.

Zabezpieczenie medyczne należało do ratowników z Ochotniczego Centrum Ratownictwa w Zduńskiej Woli.

Słodkie nagrody dla dzieci uczestniczących w animacjach ufundowała pani Katarzyna Majda, właścicielka sklepu znajdującego się w Zduńskiej Woli przy ul. Grunwaldzkiej 2A.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowanych przez nas atrakcjach.

Czekamy na Wasze sugestie i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Dom Kultury i filię MDK os. Karsznice.

I tak na zakończenie refleksja Jeśli deszcz psuje piknik, ale ratuje żniwo rolnika, komu możemy powiedzieć, że nie powinien padać? (Tom Barret)

fot. (RS, AJ)

 

 

Przejdź do treści