Weekend należał do seniorów!

–  Cieszymy się, że jesteście wspólnie z nami w to przepiękne majowe popołudnie w samym sercu miasta, żeby bawić się świętować i integrować. Bawić się wielopokoleniowo, chociaż dzisiaj przede wszystkim myślimy o seniorach – takimi słowami powitał wszystkich Paweł Perdek, dyrektor MDK.

– Tak naprawdę w ten weekend seniorzy rządzą w Zduńskiej Woli. Ja jestem tylko gościem. Imprezy zaczęły się w piątkowe popołudnie, już był taki prolog. W sobotę – aktywności fizyczne na różnych polach, a dzisiaj cała masa atrakcji, z których będziecie mogli Państwo skorzystać – mówił podczas uroczystego otwarcia Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola.

– Tak, jak powiedział dyrektor Paweł Perdek, to z pewnością stała się już cykliczna nasza impreza. Wielkie podziękowania dla inicjatorów. W tym roku bez Budżetu Obywatelskiego udało nam się wszystko spiąć, ale przy wielkiej pomocy różnych osób, różnych firm i instytucji dobrego serca. Bawcie się dobrze i korzystajcie z pięknej pogody – zachęcał Prezydent Zduńskiej Woli.

Zduńskowolskie Dni Seniora rozpoczęły się 13 maja (sobota) od aktywności sportowych. Były zajęcia nordic walking, aqua aerobic i wycieczka do pracowni Andrzeja Nowaka. Wydarzenia sportowe zorganizowaliśmy wspólnie z kompleksem basenowym ,,Zduńska Woda”.

Drugiego dnia obchodów 14 maja (niedziela) zaprosiliśmy seniorów do wspólnej zabawy. Na terenie przed MDK Ratusz odbył się rodzinny piknik z licznymi atrakcjami.
Wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta o Tradycjach Kolejowych, sekcja wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego, ,, Zespół Śpiewaczy ,,Sędziejowianki”, Chór ,,Złota Jesień”. Zaprezentowali się tancerze Studia Tańca Arabesque i Formacja Taneczna ,,Ladies Dance”.

Na scenie plenerowej przed MDK Ratusz publiczność rozgrzewała Kapela ,,Webry”, a wieczór zakończyła potańcówka ph. ,,Piosenki zawsze młode” z Dj Websterem. Nie zbrakło atrakcji dla najmłodszych, animacji, warsztatów kreatywnych i dmuchańców oraz licznych stoisk wystawienniczo-informacyjnych.

Nowością była obecność Zduńskowolskiego Klubu Krótkofalowców, który relacjonował wydarzenie w różne zakątki świata.

Główne obchody Dni Seniora poprzedziła wycieczka do Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli oraz spotkanie autorskie z Przemysławem Gołębowskim i promocja książki pt.: ,,Z radiem przez świat”. Te wydarzenia odbyły się w piątek, 12 maja.

III Zduńskowolskie Dni Seniora odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Patronat medialny: Nasze Radio 104.7 FM, Nasze Radio Nostalgicznie 92,1 FM.

Współorganizator: Zduńskowolska Rada Seniorów.

Współpraca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, ,,Zduńska Woda”.

fot. (AW, SCZ)

Przejdź do treści