Z ekologią na zakończenie wakacji

Przed MDK Ratusz odbyła się dziś (3 września) trzecia edycja pikniku ,,Najbardziej EKO jest lokalnie”.

W tym roku zachęciliśmy mieszkańców do aktywnego udziału w naszym pikniku. Świadomości ekologicznej uczyliśmy głównie poprzez warsztaty.

Odbyły się warsztaty z domowej apteczki, warsztaty zawijania świec z węzy pszczelej, warsztaty kulinarne, malowanie doniczek ceramicznych i kolorowanie domków dla owadów.
Eksperymentowaliśmy z wodą i wykonywaliśmy kolorowe mieszaniny. Robiliśmy pocztówki metodą kolażu, ćwiczyliśmy techniki oddechowe metodą Butejki.

Była też joga dla dzieci, gra ekologiczna z nagrodami, pogadanka ,,W zdrowym stylu” oraz warsztaty muzyczne z Bergamutką i koncert ,,Bajkowo-kolorowo”.

Do współpracy zaprosiliśmy ekologiczne firmy z naszego regionu. Można było zakupić suszone zioła, herbaty, przyprawy i sadzonki ziół, ekologiczne sery, oleje, miody, saszetki z kwiatem lawendy, bukiety lawendowe, sadzonki poziomek, truskawek, malin i borówek. Nie zabrakło też bylin i traw ozdobnych. Do nabycia były świece sojowe, narzędzia do aromaterapii, biżuteria z naturalnych kamieni, ekologiczne mydełka, olejki, hydrolaty, syropy, japońskie bułeczki i napoje.

Kosze do segregacji śmieci wystawiła Firma FCC. Można było zobaczyć jak wygląda autobus elektryczny z MPK w Zduńskiej Woli.

Swoje stoiska wystawił również Urząd Miasta Zduńska Wola i Powiat Zduńskowolski. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wylosowane pytanie związane z ochroną środowiska i ekologią, wygrywał sadzonki drzew, krzewów oraz gadżety promocyjne. Pracownicy UM zaprosili najmłodszych do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że spędziliście ten dzień wspólnie z nami – rodzinnie, muzycznie i oczywiście ekologicznie!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i partnerom!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

fot. (KM)

Przejdź do treści