Marleyki w Zduńskiej Woli

Z głośników wybrzmiewały: roots reggae, dancehall, jungle, dubstep, afro-brazylijskie rytmy. O dobrą zabawę zadbali Tomasz Konca – Radical Irie, Janusz KuszDj YasMan i Paweł Perdek – Korzenie FM.

Radical Irie – Tomasz Konca
Założyciel legendarnej warszawskiej formacji Transmisja i nu school countrowej Z-Boże, przewodzi grupie Senk Że/ Cinq G, z którą wydał 5 albumów, grając na największych polskich festiwalach, występując w Korei Płd na Jarasum Jazz Festiwal- największym jazzowym festiwalu w Azji.
Ostatnie projekty muzyczne to acid jazzowa Groove Baza oraz Big Band Warsaw Ska Orchestra. Od 1998 aktywnie działa jako dj, grając w najbardziej renomowanych warszawskich klubach i na eventach w całej Polsce. Supportował min. Fun Lovin Criminals, Adam F, Gentleman. Prowadził pierwszą edycję festiwalu Reggaeland w Płocku, Dobremiastock Festival, Juvenalia, Festiwal Kultury Afro-Brazylijskiej, Jamdance Reggae Festival i szereg eventow i imprez klubowych. Od 7 lat współpracuje z LEGO® prowadząc najważniejsze imprezy w Polsce.

Dj YasMan – Janusz Kusz
Janusz Polskiego Reggae – w muzyce z Jamajki zakochany od 1983. Pierwsze imprezy reggae grane z kaset organizował już w 1991 w Łodzi. Gdzie założył Forward Sound System, który po latach przekształcił się w zespół RAGGATTACK. Wielbiciel starych jamajskich brzmień i reggae dookoła świata i latino.

Korzenie FM – Paweł Perdek
Lokalny promotor muzyki i kultury reggae oraz folk/etno. Przez wiele lat na antenie Naszego Radia 104,7 FM prowadził autorską audycję Korzenie FM, gdzie prezentował muzykę reggae, roots, dancehall, folk, ethno we wszystkich jej odcieniach, stylach i kombiacjach. Organizator wielu imprez klubowych reggae i koncertów w Zduńskiej Woli i Sieradzu (m.in. Jafia Namuel, Natural Dread Killers, Raggattack).

Fani muzyki reggae wspólnie świętowali Marleyki. Jest to święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla Roberta Nesty Marleya, największej ikony tego gatunku i artysty, który rozpropagował reggae na całym świecie.

Przy największych hitach światowego i polskiego reggae bawiliśmy się w piątek, 12 maja 2023 r.

fot. (MK)

Przejdź do treści