GYNTOJRA i ANTAGONIZERS ATL zagrali w Zduńskiej Woli!

Na początek akcenty polskie, czyli GYNTOJRA w składzie: Ewa Agaś-Lange – wokal, Jakub Ciesielski – gitara, Mateusz Piechol – bas, Kuba Siemienkowicz – perkusja. Następnie amerykański street punk rock’n’roll z Atlanty, czyli ANTAGONIZERS ATL.

11 września (niedziela) w MDK Ratusz zagrały dwie kapele.

ANTAGONIZERS ATL – working class street punk rock’n’roll z Atlanty, Georgia. Grupa działa od 2011 roku. Ma na swoim koncie dwa albumy wydane przez Pirate Press Records: ,,Working Class Street Punk” (2016 rok) i ,,Kings” (2021).
Liderem zespołu jest wokalista o ukraińsko-słowackich korzeniach Bohdan Zacharyj, który bardzo mocno angażuje się w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego zespołu w Polsce.

Jako support przed ANTAGONIZERS ATL wystąpił zespół GYNTOJRA. Zespół powstał w roku 2018 r.

– Jesteśmy w trakcie nagrywania pierwszej płyty. Gramy raczej cięższe klimaty, pracujemy nad własnym, niepowtarzalnym brzmieniem, przez co trudno dopasować nas do określonego gatunku muzycznego. Najbliższy naszemu sercu jest heavy metal. Poza muzyką interesujemy się botaniką, astronomią, ziołolecznictwem, ekologią. W wolnych chwilach poświęcamy się żeglowaniu, rybołówstwu, badaniu właściwości grzybów i ziół, a także walce z systemem, w którym przyszło nam żyć – podkreślali jeszcze przed koncertem muzycy z zespołu GYNTOJRA.

Bardzo dziękujemy za wczorajszy super klimat i Waszą obecność!

Do zobaczenia na kolejnych koncertach!

fot. (PP)

Przejdź do treści