Koncert GRINDHOUSE

W starej pofabrycznej przestrzeni w ramach projektu ,,Miasto Muzyka” wystąpiła australijska grupa GRINDHOUSE.

– ,,Miasto Muzyka” to nowy projekt, w którym przybliżamy mieszkańcom Zduńskiej Woli wyjątkowe miejsca. Miejsca z duszą i ciekawą historią. Zapraszamy na wydarzenia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej naszego miasta. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy tego lata, była ulica Fabryczna. Fabryczna | kuchnia i kultura – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.

– Warto przypomnieć, że ulica Fabryczna została gruntownie wyremontowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola i przeszła ogromną przemianę, a w sierpniu 2019 r. obchodziła swoje święto. Fabryczna to wąska uliczka między ulicami Juliusza i Dąbrowskiego w centrum miasta. Pomysłodawczynią renowacji tego miejsca była Pani Zenobia Radwańska. To miejsce ożyło i panuje tu niesamowity klimat. Stąd pomysł, żeby wspólnie z partnerem: ,,Fabryczna | kuchnia i kultura” zorganizować, właśnie w tym miejscu, wakacyjny koncert australijskiego zespołu GRINDHOUSE – dodaje dyrektor MDK.

Zespół GRINDHOUSE powstał w 2014 r. Melbourne. 28 lipca br. wyruszył w trasę koncertową po Europie ,,Euro Tour 2022”. Koncert w Zduńskiej Woli (14 sierpnia) był jedynym występem tej grupy w Polsce. Było bardzo widowiskowo. Kapela zagrała muzykę alternatywną, gitarową, ocierającą się o punk rock, skate punk i do tego bardzo oryginalnie wyglądała. Było melodyjnie i skocznie. Wakacyjnie i słonecznie, jak Kalifornia i Australia. Koncert w Zduńskiej Woli został znakomicie odebrany przez publiczność. Dlatego zapewniamy, że takich żywiołowych ,,klimatów” będzie więcej.

Kolejny koncert już we wrześniu!
Do zobaczenia!

fot. (MK)

 

 

Przejdź do treści