Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w MDK Ratusz

13 marca zaprosiliśmy mieszkańców Zduńskiej Woli na drugi w tym roku Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej o Tradycjach Kolejowych pod dyrekcją Barbary Soboń-Bartoszek. Koncert zadedykowaliśmy naszym sąsiadom z Ukrainy. Liczna grupa obywateli tego kraju uczestniczyła w naszym wydarzeniu.

Podczas koncertu członkowie Stowarzyszenia ,,Miejska Orkiestra Dęta o Tradycjach Kolejowych” Zenobia Radwańska i Dariusz Skalski podsumowali projekt ,,Orkiestra dęta dla każdego” i wręczyli pamiątkowe dyplomy jego uczestnikom. Projekt realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 r.

Już dziś wszystkich sympatyków zduńskowolskiej Orkiestry zapraszamy na Przegląd Orkiestr Dętych w Zduńskiej Woli, który odbędzie się 5 czerwca z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola.

Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych w Zduńskiej Woli powstała w 2016 roku. Jej historia jednak sięga znacznie dalej, do 1936 roku. Przez wiele lat działalności orkiestry bardzo dużo się zmieniło, ale jedna rzecz jest niezmienna – ogromne zaangażowanie i chęć do krzewienia tradycji muzycznych kolejarskiego osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli – podkreśla Dariusz Skalski prezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych.

Dziś muzyków miejskiej orkiestry usłyszeć możemy podczas wielu uroczystości państwowych, samorządowych, kulturalnych czy religijnych.

Przejdź do treści