,,Roztańczona Zduńska Wola” (27 listopada 2022)

Zobaczyliśmy różnorodne style tańca w wykonaniu dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Wystąpiło 170. wykonawców.

Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej obejrzała koncert pt. ,,Roztańczona Zduńska Wola”.

Maria Donat i Aneta Barton zaprosiły mieszkańców na wydarzenie w ramach cyklu ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Specjalnymi gośćmi byli zduńskowolanin Antoni Krajewski i Zofia Załęcka. Młodzi wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich, którzy tańczą razem od 2020 r. Posiadają najwyższą klasę międzynarodową S w tańcach latynoamerykańskich.

Podczas koncertu wystąpili także:
Irena & Paweł Świątkowscy – duet, ich wielką pasją jest Tango Argentyńskie. Irena – instruktorka całe życie zawodowe przeplatała tańcem. Paweł: jest lekarzem oraz instruktorem sportu i rekreacji.
Weronika Jakubowiak, tancerka i wieloletnia solistka Teatru tańca ARABESQUE. Aktualnie studentka kierunku: taniec o specjalności tancerz-choreograf.

Studio Tańca ARABESQUE
Od 2004 roku uczy dzieci, młodzież oraz dorosłych różnorodnych form tańca. Każdego roku prezentują szerokiej publiczności profesjonalnie przygotowane widowiska i spektakle taneczne. Tancerze zdobywają laury na międzynarodowych i ogólnopolskich przeglądach i festiwalach tańca. Podczas wydarzenia zaprezentują się: Teatr Tańca ARABESKA, Grupę LATINO, Formację MAŁA ARABESKA, Formację SHINE, solistkę Hannę Mazurek. Studio tworzą: Aneta Barton, Marcin Barton oraz instruktorzy-choreografowie.

Zespół RYTMIX
Tańczą od 2020 roku. Zespół zdobył I miejsce w 2021 r. na Festiwalu Aleksandrowska Wiosna. Reprezentują Centrum Tańca i Rozwoju Dziecka RYTM Agnieszki Grzegorzewskiej.
Choreografia: Agnieszka Grzegorzewska

Zespół Pieśni i Tańca ZDUŃSKOWOLANIE
Istnieje od 1950 roku. Repertuar stanowią tańce i piosenki z regionów: krakowskiego, rzeszowskiego, sieradzkiego, beskidzkiego, opoczyńskiego, łowickiego, śląskiego i folklor miejski. Laureaci międzynarodowych, ogólnopolskich i rejonowych festiwali i przeglądów Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
Choreografia: Marlena Prusisz
Muzyka: Przemysław Ruta

Grupa Taneczna Dance Ratzz Crew
Tańczą w stylach breakdance, popping, locking, hip-hop, house, rocking, funky.
Instruktor: Marek Paszkiewicz ,,Bboy Paszczak”, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

Zespoły wokalne REZONANS i COVER
Działają od 2021 r. w Filii Miejskiego Domu Kultury, os. Karsznice.
20 października 2022 wokalistki zaprezentowały wspólnie z Teatrem Tańca ARABESKA widowisko ,,Wieża Babel” na motywach musicalu ,,Metro”.
Instruktor: Andrzej Woźniak

Koncert pt. ,,Roztańczona Zduńska Wola” odbył się w minioną niedzielę,  27 listopada.
Pomysłodawczynią wydarzenia była Maria Donat, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży w Zduńskiej Woli.

fot. (WJ)

Przejdź do treści