X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej – Kielce 2022 z nagrodami!

Na Festiwal napłynęły dwadzieścia dwa zgłoszenia. Jury w składzie: Jerzy Krużel – przewodniczący, Beata Jelonek, Andrzej Mochoń, Wacław Juszczyszyn, Piotr Frankowicz, Wojciech Lipiński i Arkadiusz Szostak wysłuchało czternastu prezentacji artystycznych, które wyłoniło z nadesłanych zgłoszeń.

Po merytorycznych i konstruktywnych obradach i sprawnym ręcznym liczeniu głosów, jurorzy przyznali główną, najważniejszą nagrodę – GRAND PRIX X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” – Martynie Majchrzak i Andrzejowi Wawrzyniakowi.

Zduńskowolscy artyści otrzymali także Nagrodę Publiczności, Zaproszenie do udziału w 56. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej 2023 w Szklarskiej Porębie, Nominację do udziału w Festiwalu „Drogowskazy – poezja, szanty, blues 2023” w Krzyżu Wielkopolskim oraz Zaproszenie na trzydniowy pobyt do Zajazdu Pod Caryńską.

Ponadto, Andrzej Wawrzyniak otrzymał Nagrodę Specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat”.

Organizatorem Festiwalu był Dom Kultury „BIAŁOGON” w Kielcach.

Wydarzenie odbyło się 25-26 listopada br.

– Serdeczne dziękujemy Organizatorom, Publiczności i wszystkim Wykonawcom za wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia na artystycznym szlaku. Festiwal – wzór do naśladowania – podkreśla Andrzej Wawrzyniak.

Jeszcze raz bardzo gratulujemy wspaniałego występu i tylu nagród!

Materiały: https://www.przykominku.art.pl
fot. Dom Kultury „BIAŁOGON” w Kielcach

Przejdź do treści