DRZEWKO SZCZĘŚCIA

„Treścią” tych wszystkich działań są rośliny. Oprócz tego, że wymagają stałej pielęgnacji (jedne są bardziej wymagające inne mniej) fajnie jest  kiedy można je zaprezentować w ładnej, oryginalnej doniczce. Bliski jest mi styl naturalny, surowy, z materiałami takimi jak beton czy drewno. Właśnie dlatego postanowiłam robić mieszkanka dla moich roślinek.

Przygodę z betonem rozpoczęłam od położenia dekoracyjnego tynku betonowego wraz z mężem na ścianie w naszej sypialni. Gdy już pojawiła się ściana, zwykłe doniczki przestały pasować do wnętrza. Zainspirowana betonem zabrałam się za doniczki.

Trudności jakie pojawiają się podczas pracy to m.in.:

  • dobranie odpowiedniej mieszanki i konsystencji betonu,
  • często zdarza się, że formy są jednorazowe, bo nie da się ich już odzyskać,
  • czas, bo trzeba czekać aż beton odpowiednio zwiąże,
  • później pozostaje już tylko szlifowanie, oklejanie, dobranie odpowiednich, specjalnych farb do betonu i malowanie.

Przez to, że sama używam tych produktów, testuję je. Od pewnego czasu rozpoczęłam zabezpieczanie donic przed rysowaniem mebli lub innych powierzchni.

Nie ma co ukrywać, praca jest „ciężka”. Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie są to lekkie osłonki na doniczki. Ale efekt ostateczny wynagradza bo wpisuje się w mój naturalny i surowy styl. Mam nadzieję, że wpisze się też w gusta kogoś z Was!

To że zaczęło się od roślin to już wiadomo…

Oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby połączyć moje prace z roślinami. Na tą chwilę dysponuję idealnie pasującymi, własnymi rozsadami: potocznie zwanymi „drzewek szczęścia” (czyli gruboszami), koleusów, skrzydłokwiatów a nawet bananowców.

Są to nietypowe osłonki. Nie kupi się takich w sklepie. Są w 100% wykonane z betonu, nie zawierają żadnych „udziwnień” J Stanowią dobre dopełnienie do obecnie modnych wnętrz industrialnych i naturalnych. Świetnie skomponują się z poinsecjami (gwiazdami betlejemskimi) lub cyprysikami. Donice są ciężkie, więc do niedużych choineczek też będą nadawały się idealnie (są stabilne i nie będą się przewracały). Można zrobić w nich stroik lub inną kompozycję.

Produkt w użytku

Ciekawa kompozycja – moje wyroby na tle betonowej ściany.

Kontakt z artystką:

e-mail: drzewko.hm@gmail.com

Instagram: www.instagram.com/drzewko_szczescia_handmade/

Facebook: www.facebook.com/Drzewko-Szcz%C4%99%C5%9Bcia-107845787812798

 

Przejdź do treści