LIDIA MIRA – KREATYWNA GALERIA RĘKODZIEŁA

 

 

 

Lidia Mira – pasjonatka wszelkich wyrobów ludzkich rąk, miłośniczka rzeczy pięknych i polskiej sztuki ludowej. Od dziecka interesowały ją wyroby plastyków – ręcznie szyte stroje, przedmioty użytkowe. Ostatnie 20 lat swojego życia spędziła na Mazurach Garbatych, gdzie poznała wielu ciekawych twórców z różnych sfer kultury – pisarzy, lokalnych malarzy, rzeźbiarzy, ceramików. Zainspirowana powróciła do Zduńskiej Woli by promować polskich wytwórców, rękodzielników oraz polskie wyroby i sztukę użytkową. Promocję realizuje w małej, rodzinnej, kreatywnej galerii rękodzieła w Zduńskiej Woli przy ulicy Kościelnej. Organizuje tam również warsztaty artystyczne czy wystawy fotografii i malarstwa. Współpracuje z lokalnymi rękodzielnikami. Nie znosi tego co sztampowe, pochodzące z sieciówek i wytwarzane  w odległych Chinach. Uważa, że my – Polacy, Lokalsi – potrafimy robić rzeczy wyjątkowe.

Sama realizuję się w malowaniu na jedwabiu i wytwarzaniu drobnych wyrobów ceramicznych.

 

Żadne rękodzieło nigdy nie będzie mieć ceny jak produkt z Pepco, Tedi ale tez nigdy nie spotkasz go w HomeandYou czy Ikea, a tym samym nie ujrzysz go w co drugim domu czy biurze.  Polskie produkty rękodzielnicze mają swoją duszę. Czy nie jest przyjemnie posiadać coś unikatowego ? Zakupić torbę czy wisor wykonany przez Panią Hannę z Krakowa, która ma swoją małą uroczą pracownię ? albo mieć w przedpokoju drewniany wieszaczek na klucze wystrugany przez Pana Janka z lubelskiej wsi, który ma swoja ciekawą historię ? Założyć muszkę uszytą przez artystę – plastyka według indywidualnego zamówienia ?

Takie rzeczy można wyszukać w Galerii u Pani Lidii – kupić coś, co nada wyjątkowy charakter naszemu wnętrzu, coś co będzie stanowić oryginalny prezent i wesprzeć polskich producentów.

 

 

Ręcznie malowane, ręcznie szyte,  kolorowe… RĘKODZIEŁO moja pasja od a do z. Dobrze się czuję mając wokół siebie przedmioty piękne, kolorowe, które mnie doładowują emocjonalnie.

 

… na Najpiękniejsze w roku Święta, ale i na wszystkie ponure, zimowe wieczory, by naładować się pozytywną energią i rozgrzać od wewnątrz

 

 

… po prostu przyjdź napijemy się razem aromatycznej kawy lub własnoręcznie komponowanej herbaty, porozmawiamy o dzisiejszym świecie, gustach, sztuce, marzeniach… o życiu !

Przejdź do treści