MARIA REMISZEWSKA

Witam Was serdecznie mam na imię Marysia.

W moim domu mama miała talent do malowania, robienia na drutach, szydełkowaniu czy haftowaniu. Mi brakowało cierpliwości do igły i drutów. Za to malować bardzo lubię i w robieniu kartek też się szybko odnalazłam. Mama była moją inspiracją i przykładem, że warto robić coś samodzielnie tak od serca.

Tradycja wysłania kartek była w moim domu od zawsze i nie tyczy się tylko świąt , ale również narodzin, urodzin, imienin i gratulacji. Jak już sama zaczęłam pisać kartki okolicznościowe chciałam aby były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Postanowiłam więc kartki robić samodzielnie. Z każdą kolejną kartką staram się doskonalić swoją technikę. Cały czas poszukuję czegoś nowego.

Pracę nad kartką zaczynam od wymyślenia szkicu/projektu. Wymyślenie projektu czasami zajmuje chwile a czasami nawet parę godzin. Jak już wiem co chcę to czas na zakupy 😀 Dużo kupuję przez internet bo jest wygodnie, tylko na paczkę trzeba poczekać nawet parę dni. Na szczęście w mieście jest parę sklepów w których też mogę się zaopatrzyć. Czasami w sklepie można wpaść na jakieś ciekawostki do pomocy w tworzeniu. Po zakupach przychodzi czas na wybranie formatu kartki i szukam szablonów w intrenecie lub sama je rysuję. Jak już mam szablony to na komputerze dobieram ich rozmiar, drukuję, naklejam na karton ,wycinam i mam gotowy szablon. Gdy już mam przygotowane wszystkie szablony mogę dobierać kolory, faktury i kompozycję. Długość pracy zależy od ilości elementów które muszę wyszukać i dopasować. Później jak już wszystkie kolory są dobrane wycinam elementy i układam wszystko w całość. Dodatkowo docinam kartkę do środka, dobieram kopertę i wszystko pakuję w celofanową torebkę.  Do pracy w każdą pojedynczą kartkę okolicznościową czy zaproszenie wkładam całe serce.

Efekty swojej pracy umieszczam na blogu  www.szalenstwoipapier.blogspot.com . Blog prowadzę od roku. Jest tam trochę o mnie i trochę o mojej pracy.

Najbardziej w tworzeniu kartek lubię jak już mam wszystkie szablony gotowe i mogę dobierać kolory ,wycinać i wszystko układać w jedną całość. Zabawa papierem sprawia mi wiele przyjemności.

Moja reklama opiera się głownie na mediach społecznościowych i polecani przez przyjaciół i znajomych. Prowadzę również bloga i tam wystawiam swoje pracę i trochę piszę o tym co robię.

Produkty których używam są raczej łatwo dostępne jak nie stacjonarnie to w internecie jest wszystko tylko czasami trzeba się naczekać na przesyłkę.

Umiejętności szlifuję cały czas. Poprzez czytanie blogów, oglądanie filmików z różnymi technikami tworzenia kartek okolicznościowych. Aktualnie szkolę się z kaligrafii . Oglądami filmiki instruktażowe, ćwiczę pismo i dużo czytam na ten temat. Mam nadzieję, że w krótce będę mogła zaprezentować swoje nowe umiejętności.

Myślę, że w tych trudnych dla wszystkich czasach, gdy jest pełno ograniczeń taka kartka okolicznościowa z życzeniami napisanymi od serca może naprawdę sprawić dużo radości bliskim, przyjaciołom i znajomym z którymi nie zawsze mamy możliwość się spotkać.

Kontakt z artystką:

www.szalenstwoipapier.blogspot.com

Przejdź do treści