STROŃSKA CZAR

Stowarzyszenie  STROŃSKA CZAR istnieje  od 2015 roku, dzięki  inicjatywie mieszkańców i osób związanych ze Strońskiem. Główną naszą ideą jest kultywowanie tradycji i integracja lokalnej społeczności.

W ramach działalności stowarzyszenia powstał zespół śpiewaczy, ale oprócz pięknych melodii możemy pochwalić się również talentem rękodzielniczym. Panie ze STROŃSKA CZAR wielokrotnie brały udział w wystawach, m.in. w Zduńskowolskim  Jarmarku Pod Jemiołą czy w zeszłorocznym Lokalsi Handmade.

Chcemy zaprezentować kilka prac, które powstały z tradycji, pasji i zamiłowania do rękodzieła. Nasze wyroby powstają z nici, kordonków, włóczek (np. serwety, zawieszki dekoracyjne, ozdoby świąteczne), z darów natury (szyszek, gałązek, mchu), a także z wykorzystaniem materiałów z recyklingu (papier, korek, drewno). Ale przede wszystkim z niezliczonych pomysłów czerpanych z przeszłości, jak i czasów współczesnych.

Te niepowtarzalne cudeńka mogą wnieść trochę radości do życia naszego czy naszych bliskich. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są świetną okazją do sprawienia choć małych upominków stworzonych rękami  i od serca.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami 🙂

 

Przejdź do treści