,,Wakacyjne znajomości”, ,,Wakacyjne spotkania” – wakacje z Miejskim Domem Kultury 2020

Tegoroczna oferta wakacyjna Miejskiego Domu Kultury skierowana była, zarówno do najmłodszych mieszkańców Zduńskiej Woli, jak i do młodzieży i dorosłych. Nie zabrakło w niej warsztatów, gier, zabaw, muzyki, tańca, teatru i ekologii. W wakacje udało nam się zorganizować warsztaty aktorskie, fotograficzne, podróżnicze, z wizażu i stylu. Zaprosiliśmy dzieci do świata gier, na zajęcia taneczne, wokalne i muzyczne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i otwierając się na nowe rozwiązania, zajęcia zrealizowaliśmy nie tylko w przestrzeniach Ratusza. Wyszliśmy do Parku Miejskiego, lasu, Muzeum Historii Miasta. Gościliśmy w budynkach wspólnot lokalnych, w świetlicach środowiskowych: na os. Nowe Miasto, w Miejskim Domu Kultury – Filii os. Karsznice, w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych oraz w świetlicy na os. Tysiąclecia.

– Wspólnie tworzyliśmy domki dla owadów, poidełka dla pszczół, spotykaliśmy się z pszczelarzami. Wychodziliśmy do lasu z harcerzami z Komendy Hufca ZHP, uczyliśmy się, jak radzić sobie w terenie, czy jak ,,czytać las”. Przez cztery tygodnie wakacyjnych spotkań, dzieci wzięły udział w warsztatach aktorskich, tworzyły zielniki, bawiły się w poszukiwaczy skarbów w zduńskowolskim muzeum. To był fantastyczny czas, pełen nowych przygód i przydatnej wiedzy, który spędziliśmy razem – podkreśla Agnieszka Okrasa – Główny specjalista w Dziale Organizacji Imprez MDK.

Nie udałoby nam się zorganizować tak bogatej propozycji wakacyjnej, bez uprzejmości wielu osób i instytucji, za co bardzo dziękujemy.

 

 

 

Przejdź do treści