Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii z MDK

Animatorzy MDK przygotowali dla dzieci na ten czas warsztaty, zabawy, gry i animacje.
Atrakcji nie brakowało. Każdy dzień poświęciliśmy innym zagadnieniom.

Poniedziałek (16 stycznia) to warsztaty pod nazwą ,,W głębi oceanu”. Przez zajęcia plastyczne, eksperymenty i zabawy ruchowe dzieci dowiedziały się, co kryją morza i oceany w swych głębinach. Poznały morskie potwory żyjące w najciemniejszych głębinach oceanu. Wykonały swój własny ocean w butelce. Animatorzy z firmy Happy Kids Sieradz zabrali uczestników warsztatów na piracki okręt pełen niezapomnianych przygód i zagadek.
– Bardzo lubię malować. Zajęcia plastyczne sprawiły mi ogromną frajdę. Mam teraz swój własny ocean, który stoi na półce w moim pokoju –  mówi 10-letnia Ania, uczestniczka ferii z MDK.

Drugi dzień ferii z MDK Ratusz (wtorek, 17 stycznia) to zajęcia poświęcone Afryce pn. ,,Pustynna burza”.
– Poprzez zabawy dramowe: pantomimę, ruch, słowo i improwizację dzieci poznały świat tradycji afrykańskich. Wspólnie z Wiolą Jagiełło oparłyśmy spotkanie z Afryką o książkę „Opowieści szeptane przez wiatr”, do której dzieci wykonały przepiękne ilustracje – mówi Sylwia Zbijewska, animatorka MDK.
Dzieci przeniosły się również na pustynię – tworzyły swój własny piach z artykułów spożywczych.
Uczestnicy ferii poznali afrykańskie bębny djembe, dundun, arabskie doumbecki, ashiko. Uczyli się wydobywania dźwięków oraz naśladowali dźwięki przyrody
Warsztaty bębniarskie poprowadził bębniarz Krzysztof Wawrzyniak www.krainabebnow.pl

Środa (18 stycznia), to zajęcia pt. ,,Dżungla w mieście”.
– Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czy drapieżniki żyją samotnie czy lubią towarzystwo. W zabawie sensorycznej tworzyli ślady znanych drapieżników. Powstały także bardzo ciekawe kompozycje florystyczne zamknięte w słoiku. Każdy wykonał swoją dżunglę – podkreśla Wiola Jagiełło z MDK Ratusz.
Na zakończenie dnia animatorki Happy Kids Sieradz zorganizowały dla wszystkich zabawy ruchowe.

W czwartek (19 stycznia) zorganizowaliśmy dla dzieci warsztaty terenowe. Odwiedziliśmy Planetarium w Łodzi i Experymentarium. Zajęcia pn. ,,Ziemia drobinką w bezmiarze kosmosu” zachwyciły chyba wszystkich.
– Pan, który opowiadał o prawach fizyki i o gwiazdach wyglądał, jak Albert Einstein. Pozwolił nam na eksperymenty i doświadczenia. Pokazał najciekawsze obiekty widoczne na niebie – mówi 12-letni Maks.

W piątek zabraliśmy dzieci do świata wspólnej zabawy. W MDK Ratusz pojawili się kolorowi bohaterowie z bajek: wróżki, księżniczki, kotki, jednorożce, anioły, sportowcy, ninja i inni.
Bawili się z rozśpiewanymi i roztańczonymi animatorami MDK na balu karnawałowym. O oprawę muzyczną podczas zabawy zadbał DJ PROBI.

Dziękujemy kochani za wspólnie spędzony tydzień! Było cudownie!

Za pyszne jedzonko dla dzieci dziękujemy restauracji Bistro z WODY (ul. Kobusiewicza 20, kompleks basenów Zduńska Woda). Za wspaniałą współpracę dziękujemy: Happy Kids Sieradz, krainabebnow.pl oraz firmie Usługi Transportowe Marek Janiak.

Od poniedziałku (23 stycznia) bawimy się w filii MDK, os. Karsznice.
Do zobaczenia!

tekst, fot. Katarzyna Majewska

 

Przejdź do treści