,,Wszystko po kolei” – podsumowanie ze spotkania open space technology

Wspólnie z mieszkańcami zastanawialiśmy się nad zmianą funkcjonalności tego odrestaurowanego miejsca i nadanie tej przestrzeni nowej, dodatkowej funkcji – społecznej. Taki dzień otwarty dla wszystkich chętnych zorganizowaliśmy 6 marca.

Wymyśliliśmy projekt, który nazwaliśmy ,,Wszystko po kolei” i zapytaliśmy Was o to, jak chcielibyście, by to miejsce wyglądało. W krótkiej ankiecie zamieściliśmy kilka pytań o to, jak ta przestrzeń mogłaby wyglądać i co powinno się tam znaleźć.

Dzisiaj dzielimy się z Wami krótkim podsumowaniem. Najchętniej widzicie na dworcu działania kulturalne. Najróżniejsze wystawy, galerię sztuki, promocję lokalnych artystów i twórców oraz osób związanych ze Zduńską Wolą i zasłużonych dla naszego miasta. Chętnie bralibyście udział w różnych spotkaniach, np. z ciekawymi ludźmi, w minikoncertach, ale także w zajęciach, skierowanych do dzieci i osób starszych.

Jednym z pomysłów, który pojawił się podczas spotkania open space technology, jest przeniesienie na dworzec siedziby Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli.
Są osoby, które chciałaby w tym miejscu punktu gastronomicznego, kasy biletowej, punktu informacyjnego czy sklepiku z pamiątkami. Chętnie widzielibyście na dworcu multimedialną tablicę z aktualnymi ofertami pracy i promocją lokalnych produktów i firm.

Pojawiły się również takie pomysły jak:
– gablota poświęcona skansenowi lokomotyw / promocja i spotkania z kolejarzami
– kącik do wymiany książek dla podróżnych
– neonowy napis Zduńska Wola
– Zduńska Wola Miasto urodzin Maksymiliana Marii Kolbego
– postój Taxi i rozkład jazdy MPK
– monitor do malowania palcami
– happeningi zachęcające do sportu
– huśtawka, ścianka wspinaczkowa/siłownia plenerowa, minipark

Za wszystkie pomysły serdecznie dziękujemy. Przeanalizujemy je wnikliwie i będziemy dalej pracować nad naszym projektem ,, Wszystko po kolei”.

Przejdź do treści