Kobiecy dzień w Ratuszu!

– Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprosiliśmy mieszkanki Zduńskiej Woli do Miasta Kobiet. Chcieliśmy, by tego dnia każda kobieta poczuła się wyjątkowo, by zapomniała choć na chwilę o codziennych, domowych obowiązkach i pomyślała o sobie – mówi Sylwia Zbijewska, animatorka MDK.

Był pokaz technik samoobrony i krótka prelekcja na temat handlu ludźmi z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli, zumba i fitness z Angeliką Gidelską, joga twarzy z Agnieszką Dziecioł oraz street dance z Markiem Paszkiewiczem.

Był również panel dyskusyjny i możliwość porozmawiania z położną domową Kamilą Szymańską, z pisarką Joanną Gajewczyk, która zmierzyła się z chorobą raka piersi. Poznaliśmy Stowarzyszenie ,,Teraz JA”, które wspiera kobiety w trakcie i po leczeniu raka piersi, a także ich bliskich.

Swoich porad udzielała fizjoterapeutka Karolina Misiak, Joanna Kiernicka – promotorka kuchni roślinnej, absolwentka psychologii zdrowia. Każda z pań mogła wykonać sobie piękny makijaż u Ewy Lis, skorzystać z porad stylistki wizerunku Joanny Wojtalak z butiku odzieżowego Moda Styllova. Wskazówek na temat pielęgnacji twarzy i porad kosmetologicznych udzielała Lilla Chwarścianek z Gabinetu Kosmetycznego ESTETICA. Konsultacji trychologicznej wszystkim Paniom zainteresowanym tematem włosów, a w szczególności zmagającym się z wypadaniem włosów oraz schorzeniami skóry głowy udzielała trycholog Paulina Kowalczyk.

– Przeprowadzałam badania trichoskopowe za pomocą mikrokamery trychologicznej, która pozwala na zdiagnozowanie dolegliwości skóry głowy, określenie rodzaju skóry oraz stanu mieszków włosowych. Takie badanie pomoże w przyszłości w doborze właściwych produktów do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów – mówi Paulina Kowalczyk.

Panie mogły skorzystać z porad fotografki i wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z Anną Skowrońską – Pracownia Fotografii.

W ramach Miasta Kobiet zduńskowolanki mogły zasiąść do stołu literackiego – ,,Zakochaj się w czytaniu” i spotkać się z pisarkami, kupić książki i porozmawiać o emocjach, jakie wywołują. Podpytać się, jak zacząć pisać i jak wygląda współpraca z wydawnictwami. Gościliśmy: Anielę Wilk, Joannę Gajewczyk, Melissę Darwood i Justynę Michalską–Szewczyk.

Podczas Miasta Kobiet panie miały możliwość zapoznania się z ofertą Pauliny Witczak Viotchak.

– Szyję koronkową bieliznę na każdy rozmiar i kształt ciała! Od niedawna również tworzę majtki menstruacyjne – to nowość na polskim rynku, są one ekologiczną alternatywą dla jednorazowych środków higienicznych. Osoby które ich używają doceniają wygodę oraz możliwość zapomnienia o okresie nawet do dwunastu godzin – podkreśla Paulina Witczak.

Swoje stoisko promocyjne zaprezentowała także firma, która jako jedyna w Europie ma w swoim asortymencie certyfikowany naturalny kolagen, który jest biologicznie aktywny.

Zaprosiliśmy również zduńskowolanki na kobiecy seans z nagrodami do Kina Ratusz ,,Oczy Tammy Faye”.

Dziękujemy, że tego dnia byłyście z nami! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

foto: (KM / SW)

 

 

Przejdź do treści