Promocja książki Anny Andrych ,,Wizerunki szkice o literaturze”

1 października 2022 (sobota), w dniu swoich urodzin, zduńskowolska poetka – Anna Andrych, promowała najnowszą książkę ,,Wizerunki Szkice o literaturze”. Książkę tę napisała w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

– Ukazuję w tej książce (200 stron) sylwetki literatów i ich twórczość. Piszę o życiu znanych i mniej znanych pisarzy, poetów a także artystów, ich poezji i wybranych wierszach, o prozie – w tym – twórczości laureata Nagrody Nobla. O działalności literatów, spotkaniach autorskich i prezentacjach. Także o Klubie Literackim Topola, bo warto przypomnieć, że 35. lat mija w 2022 roku od jej narodzin – mówiła podczas spotkania Anna Andrych.

– Piszę też o spektaklu Teatru Telewizji, odnosząc się do autora sztuki i głównego jej bohatera – sylwetki aktora. W książce jest 25 postaci, m.in.: Krzysztof Pieczyński, Joanna Rawik, Ivo Andrić, Rafał Orlewski, Jerzy Fryckowski, pisarz-cichociemny Przemysław Bystrzycki, ks. prof. dr hab. Jan Kanty Pytel, Radosław Pazura, dr Henryk Pustkowski, Marek Wawrzkiewicz (prezes ZG ZLP) … i ja. Są też dwa wywiady – wspominała poetka.

– Jesteśmy dumni, że Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli od 35. lat jest przystanią dla zduńskowolskich poetów, dla poetów z Klubu Literackiego TOPOLA. Życzę dzisiaj, żeby jak najszybciej powróciły spotkania Topolan. Czasy są tak dziwne, że poeci mają nam co opowiadać i co tłumaczyć w swoich książkach i w swojej poezji. Dlatego Wy – Poeci, Literaci jesteście nam potrzebni, żeby wykrzyczeć te emocje, a czasami je uciszyć – mówił podczas promocji najnowszej książki Anny Andrych ,,Wizerunki Szkice o literaturze” dyrektor MDK, Paweł Perdek.

O oprawę artystyczną spotkania zadbał Zbigniew Rudecki wraz z młodzieżą z Teatrów Fundamentum & Face To Face z Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. W przedstawieniu wykorzystano fragmentarycznie treść książki oraz wiersze kilkorga Topolan i innych poetów, o których pisze Anna Andrych.

Oprawę muzyczną przygotował Zbigniew Godlewski.

Piosenkę niespodziankę dla Ani Andrych, z wykorzystaniem tekstów poetki, skomponował i wykonał nieobecny na spotkaniu, Andrzej Wawrzyniak. Utwór został wcześniej nagrany i odtworzony podczas promocji książki.

Rozmowę o książce z poetką przeprowadziła Wioletta Jagiełło z MDK.

Serdecznie gratulujemy i z nadzieją czekamy na kolejne książkowe pozycje!

fot. (AJ, KM)

Przejdź do treści