Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim

Dziękujemy także Państwu, że tak licznie byliście z nami.
Spotkanie odbyło się  20 września 2022 (wtorek) w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Filmowego ,,Spotkajmy się ,,Między obrazami”, który realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na 2022 rok.

Chwilę wcześniej widzowie obejrzeli film ,,Wesele” (2021 r.). Na gorąco więc było można porozmawiać z reżyserem.

Wojciecha Smarzowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularność zdobył przede wszystkim dzięki filmom takim jak ,,Wesele” (2004), ,,Dom zły” (2009), ,,Róża” (2011), ,,Wołyń” (2016) , ,,Kler”. Wielokrotny laureat Orłów za najlepszą reżyserię (2005, 2010, 2012, 2017).

Spotkanie poprowadziła Justyna Dżbik – Kluge (Radio 357): Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W mediach od 2002 roku.
Zaczynała w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła młodzieżowy program „Rower Błażeja”. Jest regularnie zapraszana do Dzień Dobry TVN na autorskie „Przeglądy prasy”.
Przez 9 lat pracowała w Polskim Radiu – najpierw w radiowej Czwórce, później w Jedynce. Po odejściu z Polskiego Radia, przez pięć lat pracowała w Radiu ZET. Obecnie związana jest z Radiem 357, gdzie prowadzi cotygodniową audycję o literaturze „Książki. Lubię to!”.
Regularnie prowadzi spotkania autorskie z pisarzami i pisarkami – współtworzy cykl Premiery Online EMPIK-u, współpracuje również z takimi wydawcami jak Prószyński i S-ka, W.A.B, Znak, Nasza Księgarnia.

fot. (RS)

Przejdź do treści