Ferie zimowe 2022

Warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne, sensoplastyka, warsztaty ziołowe, kreatywne i handmade. Warsztaty terenowe w EC1, w mini zoo Dobronianka oraz w Black World w Łodzi, a na zakończenie ferii bal karnawałowy dla najmłodszych, dyskoteka dla młodzieży i seans feryjny ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Podczas naszych wspólnych spotkań w MDK przy pl. Wolności 26 i w filii MDK w Karsznicach tworzyliśmy mi.in. spersonalizowane bawełniane torby oraz produkowaliśmy kolorowe ekologiczne i nawilżające mydełka glicerynowe w oryginalnym kształcie lizaków.

– Najbardziej podobały mi się zajęcia, podczas których robiliśmy pachnące barwne lizaki ozdobione owocami: truskawkami, ananasami i jabłkami, ale nie były to słodkie przysmaki, tylko ekologiczne mydełka – wspomina 10-letnia Zuzia, uczestniczka zajęć feryjnych w MDK.

Muzykowaliśmy, malowaliśmy, bawiliśmy się w teatr, eksperymentowaliśmy, a także stymulowaliśmy nasze zmysły za pomocą bezpiecznych artykułów spożywczych i barwników podczas zajęć z sensoplastyki. Dzieci miały okazje własnoręcznie przygotować różnego rodzaju masy plastyczne. Robiły je ze składników, które można znaleźć w kuchni i w łazience.

Podczas ferii z MDK dzieci dowiedziały się, jakie zioła warto zrywać z łąk i pól, jakie mają właściwości i jak je stosować. Na naszych zajęciach najmłodsi sami skomponowali swoje ziołowe herbatki.

Ferie z MDK pełne były również ciekawych przygód. Zabraliśmy dzieci do Pokoju Zagadek, gdzie wspólnie szukaliśmy ukrytych przedmiotów.

– Rozwiązywaliśmy łamigłówki, łączyliśmy fakty, rozmawialiśmy ze sobą i bawiliśmy się przy tym świetnie – wspominają Hania i Tomek, którzy spędzili dwa tygodnie ferii w naszym domu kultury.

Stałym punktem feryjnych spotkań były również warsztaty muzyczne. Dzieci zgłębiały tajniki gry na gitarze, akordeonie i bum bum rurkach.

Dodatkową atrakcją w filii MDK w Karsznicach było spotkanie z Panem Pawłem Jeziorskim, członkiem Koła Wędkarskiego „Kolejarz”, który opowiadał o swojej pasji, o wędkowaniu, oprowadzając dzieci po wystawie „Wędkarska pasja”.

Spotkanie z ratownikami – Marcinem Wójcikiem i Przemysławem Wróblem z Ochotniczego Centrum Ratownictwa Medycznego w Zduńskiej Woli również bardzo zaciekawiło najmłodszych uczestników ferii.

Na zakończenie dwutygodniowej przerwy od zajęć szkolnych zaprosiliśmy dzieci na bal karnawałowy. Instruktorki filii przygotowały wiele zabaw taneczno–ruchowych dla najmłodszych. Dzieciaki przyszły do nas w ciekawych przebraniach. Były wśród nich czarownice, wróżki, księżniczki, kotki, astronauci, policjanci, czy wojskowi. Po balu karnawałowych bawiła się młodzież. Oprawę muzyczną zapewnił dj Probi.

Dwa tygodnie ferii z Miejskim Domem Kultury upłynęły bardzo szybko i mamy nadzieję, że nikt na nudę nie narzekał. Staraliśmy się zapewnić wszystkim dzieciakom świetną zabawę i nieszablonową rozrywkę!

Do zobaczenia za rok!

 

Przejdź do treści