Warsztaty teatralne z Bartłomiejem Ostapczukiem 23.04.2021r.

Teatr, w którym nie używa się słów? To dla Teatru Podleśna 55 i Teatru Fundamentum nowe doświadczenie.
Zorganizowane przez nas warsztaty, prowadzone przez Bartłomieja Ostapczuka, to wstęp do niezwykłej niespodzianki, którą szykujemy.
– To były bardzo fajne warsztaty, bo na co dzień pracujemy ze słowem, z ruchem też pracujemy, ale zawsze podstawą tego co robimy jest słowo, a tutaj mieliśmy pełne pole do popisu tego co jest w  nas, ale nie przedstawiając tego werbalnie. Mogliśmy zrobić coś, czego nie da się powiedzieć – mówi jedna z uczestniczek warsztatów. – W przyszłości nam to bardzo pomoże w spektaklach, będziemy umieli inaczej wyrażać te nasze emocje nasze – dodaje druga

Zajęcia z młodymi aktorami przeprowadził Bartłomiej Ostapczuk -aktor-mim, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego, nauczyciel . Od 2005 r. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatru Pantomimy Mimo.
– Idea warsztatów teatru pantomimy, teatru niewerbalnego jest taka, by zwrócić uwagę osobom, które zajmują się teatrem, czym jest milczenie na scenie. Bo przecież nie wystarczy wyjść na scenę i nie mieć tekstu do powiedzenia, żeby nagle stać się aktorem teatru niewerbalnego – mówi prowadzący – W teatrze pantomimy mówimy, że nie chodzi o to, by nie używać słów. To byłoby proste. Chodzi o to, by znaleźć takie treści, takie pojęcia, które da się wyrazić poza słowami. Tego tak naprawdę poszukujemy na warsztatach – dodaje.
W warsztatach wzięli udział młodzi aktorzy z teatru Podleśna 55 i Teatru Fundamentum ze Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści