Premiera ,,Serenady” według jednoaktówki Sławomira Mrożka

– Mam nadzieję, że Teatr Po Godzinach tą premierą ,,Serenady” spełni wreszcie moje marzenie i nie tylko moje. Nareszcie powstanie teatr amatorski, ale repertuarowy. Taki, który będzie miał swój repertuar, który będzie mógł grać spektakle, tworzyć, a Wy będziecie nas odwiedzać w Ratuszu i przychodzić do nas, na nasze występy – mówiła podczas premiery Edyta Kulda, reżyser, opiekun artystyczny Teatru po Godzinach.

Grupa pracuje w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli od października 2021 roku. Tworzą go dorośli pasjonaci sztuki teatralnej.

– Pomysłów na realizację spektaklu mieliśmy wiele. W trakcie teatralnych poszukiwań z otchłani pamięci wykopaliśmy tekst Sławomira Mrożka, mistrza absurdu, jednoaktówkę „Serenada” – mówiła jeszcze przed premierą Edyta Kulda.

,,Serenada” Sławomira Mrożka to zabawna, groteskowa opowieść. Ponadczasowa – o uprzedmiotowieniu ludzi, ich szufladkowaniu i wkładaniu w utarte stereotypy.

Mały mikrokosmos ukryty w kurniku pokazuje w krzywym zwierciadle ludzkie zachowania, relacje damsko-męskie, wady i motywacje.

Zwierzęce postaci: Kogut, Kury i Lis tworzą prostą i zabawną historyjkę z nutką kryminalnego dreszczyku w tle.

Relacje pomiędzy nimi są tylko metaforą, która powinna zwrócić naszą uwagę na to, kim tak naprawdę jest człowiek w otaczającym nas, współczesnym świecie.

,,Serenada” to sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności manipulacji innymi dla osiągania własnych korzyści i wyznaczonego celu.

Premiera spektaklu odbyła się wczoraj (26 lipca) w MDK Ratusz. W spektaklu wystąpili:

BLOND– Izabela Piechol

BRUNA – Anna Świerczyńska

RUDA – Emilia Gorąca

KOGUT – Marcin Grzesiak

LIS – Filip Witkowski

Kolejne premierowe spotkanie z aktorami już we wrześniu. Nie możemy się doczekać!

fot. (AW)

Przejdź do treści