,,Sokrates w piaskownicy” i ,,Serenada” na bis!

Najmłodszych zaprosiliśmy na spektakl ,,Sokrates w piaskownicy” (22.10.2022) w wykonaniu Teatru MAŁE MI.
Radosne, rozśpiewane widowisko zachwyciło nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Aktorzy z Teatru MAŁE MI stworzyli niepowtarzalny klimat. Opowiadali bardzo ciekawie o współczesnym świecie.
Historie przełożyli na język dzieci, rozbudzając ich dziecięcą wyobraźnię.
Najmłodsi widzowie mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, również z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożyły podczas spektaklu w rękach aktorów.

Na liczne Wasze prośby powtórzyliśmy ,,Serenadę”, również 22 października.
Spektakl według jednoaktówki Sławomira Mrożka w wykonaniu ,,Teatru Po Godzinach” w reżyserii Edyty Kuldy.

,,Serenada” Sławomira Mrożka to zabawna, groteskowa opowieść. Ponadczasowa, o uprzedmiotowieniu ludzi, ich szufladkowaniu i wkładaniu w utarte stereotypy. To sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności manipulacji innymi dla osiągania własnych korzyści i wyznaczonego celu.
Mały mikrokosmos ukryty w kurniku pokazuje w krzywym zwierciadle ludzkie zachowania, relacje damsko-męskie, wady i motywacje.

Premiera spektaklu odbyła się w MDK Ratusz 26 lipca. Sztuka zachwyciła publiczność. Na liczne prośby znajomych, rodziny, przyjaciół i tych, którzy nie mogli jej zobaczyć w lipcu, aktorzy postanowili wystąpić jeszcze raz.

Ale to nie koniec teatralnych emocji i wzruszeń. Już dziś zapraszamy 21 listopada na spektakl ,,Śmierć na gruszy” oraz na 3. edycję Splotów Teatralnych ph. ,,Polski Bohater – (Nie) Rozważny i Romantyczny”.

 

fot. (MDK, KK)

Przejdź do treści