Spektakl ,,Ptasi Baj” dla najnajów

Połączenie muzyki, ruchu i plastyki oraz muzyka grana na żywo.
20 marca (w niedzielę) zaprosiliśmy najmłodszych widzów na spektakl i krótką zabawę teatralną. Bajkowe przedstawienie, inspirowane ptasimi wierszami, zaprezentowali aktorzy z Teatru ATOFRI w Poznaniu.

– Dzieci zawsze koncentrują swoją uwagę na najbliższych zjawiskach, najchętniej na wysokości własnych oczu, dlatego podczas spektaklu i krótkiej zabawy teatralnej każdy maluch miał kontakt ze sceną, aktorami i rekwizytami. Kameralny charakter przedstawienia sprawił, że dzieci poczuły się w naszym domu kultury, tak przytulnie, jak w swoich domach – mówi Sylwia Zbijewska, animatorka MDK.

– Prosta i skromna scenografia, muzyka grana na żywo: na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych, ruch i plastyka – to wszystko pozwoliło na pełne zanurzenie w świecie teatru – dodaje Zbijewska.

W spektaklu wystąpiły absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, choreografki, reżyserki spektakli dla dzieci w Polsce i za granicą, Beata Bąblińska i Monika Zajączkowska – założycielki TEATRU ATOFRI. Dziewczyny na co dzień prowadzą warsztaty muzyczne i teatralne dla dzieci. Biorą udział w licznych projektach z zakresu edukacji teatralnej.

foto: (SW)

Przejdź do treści