Spektakl ,,Śmierć na gruszy” w reżyserii Łukasza Kosa (21.11.2022)

„Śmierć na gruszy” to opowieść o świecie bez śmierci, w którym trudno wytrzymać. Śmierć krąży wokół, a jej znaczenie wydaje się mieć wymiar inny niż zwykle.

– Dramat traktuje o pomylonych porządkach, niestandardowych relacjach i sposobach radzenia sobie z sytuacją zachwiania zasad związanych z naturą i normami społecznymi. Wobec trwającej wojny, kryzysu uchodźczego oraz humanitarnego, który dotyka nas wszystkich, chcemy by teatr stał się w tym trudnym czasie schronem dla idei i wartości ponad podziałami – mówią artyści Teatru Chorea.
,,Śmierć na gruszy”, choć przypomina ludową baśń, zapomnianą i odległą, nie jest historią z przeszłości. Jej scenariusz zderza się z realiami otaczającego nas świata i z samymi sobą.

W centrum stoi uwięziona figura Śmierci, która zbiera swoje żniwo…

Reżyseria: Łukasz Kos
Muzyka: Grzegorz Fajngold (syntezatory), Piotr Gwadera (perkusja, perkusjonalia), Piotr Andrzejewski (gitara, bass, moog)
Choreografia: Sara Kozłowska, Teatr CHOREA
Konsultacje kostiumograficzno-scenograficzne: Daria Szymańska
Wideo, kamera live, plakat, grafika: Kamil Wallace
Obsada: Joanna Chmielecka, Joanna Filarska, Paweł Głowaty, Daria Szymańska, Michał Jóźwik, Sara Kozłowska, Małgorzata Lipczyńska, Anna Maszewska, Wiktor Moraczewski, Ewa Otomańska, Elina Toneva, Tomasz Rodowicz
Światło: Kamil Urbanowicz
Dźwięk: Marcin Dobijański
Kierowniczka produkcji: Ewa Otomańska
Produkcja: Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi
Premiera: 20 sierpnia 2021, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy

Spektakl ,,Śmierć na gruszy” odbył się w Miejskim Domu Kultury Ratusz 21 listopada 2022.

—————————

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. (AW)

Przejdź do treści