Wystawa malarstwa Natalii Biegalskiej 17.03.2021 r. – 25.04.2021 r.

W malarstwie Natalii Biegalskiej można się zakochać! Tę wystawę trzeba zobaczyć!
17 marca w sposób symboliczny, z udziałem mediów i najbliższych artystki, otworzyliśmy wystawę malarstwa zduńskowolskiej malarki. Dyrektor MDK, Paweł Perdek, podkreślał, że bardzo się cieszy, że tak piękne obrazy znalazły się w przestrzeni wystawienniczej Ratusza.
Natalia Biegalska urodziła się w 1986 r. w Zduńskiej Woli. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro. Jej specjalizacją była tkanina artystyczna. W 2006 roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Wizualnych w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Praca dyplomowa obejmowała prace z głównej specjalizacji – tkaniny drukowane i aneks – serię odbitek, które powstały w pracowni graficznej. Podczas studiów uczestniczyła w licznych konkursach i wystawach.
W sierpniu 2017 roku została zaproszona na Filipiny na prezentację serii obrazów ,,Malowanie nożami”. Te 46 prac powstałych przy użyciu noży malarskich zostało zaprezentowanych na licznych wystawach w Manili. Prace Natalii znajdują się w rękach filipińskich polityków i gwiazd. W swojej kolekcji posiadają je m.in: Manny Pacquiao, Orly Mercado czy Imelda Marcos a także jeden z najsłynniejszych kolekcjonerów dzieł sztuki na Filipinach – Robbie Antonio.
Artystka ma na swoim koncie liczne nagrody, wyróżnienia i wystawy.
W malarstwie Natalii Biegalskiej dominują kobiety.
– Kobiety są bardzo wdzięczne do namalowania. W swoim otoczeniu szukam współczesnych bogiń. Moje obrazy nie są skierowane tylko do kobiet. Interesuje mnie człowiek, człowiek w centrum i postaci. Nie maluję pejzaży, bo one są podkreśleniem tej postaci – mówiła malarka podczas wernisażu.
Przejdź do treści