Wystawa fotografii Marcina Jaworskiego ,,Oko w oko z Czarnobylem” – 07.05.2021 r. – 31.05.2021 r.

Dzięki Marcinowi Jaworskiemu, który jest autorem wystawy ,,Oko w oko z Czarnobylem”, przenieśliśmy się w miejsce budzące zarówno niepokój, jak i fascynację.
– Moja wizyta w Czarnobylu to było spełnienie marzenia. Czarnobyl jest miejscem apokaliptycznym, bardzo przygnębiającym. Proszę sobie wyobrazić takie miasto jak Zduńska Wola, które nagle musi zostać wysiedlone i wszyscy nagle wyjeżdżamy i nie mamy się gdzie podziać – mówi Marcin Jaworski.
Na wystawę zaprosiliśmy Państwa wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
W finisażu, 31 maja br. uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.
————————–
O autorze:
Marcin Jaworski – lipnowski dziennikarz i fotoreporter, pracujący w zawodzie od 2009 roku. Wydawca i redaktor naczelny portalu informacyjnego Terazlipno.pl. Przez osiem lat pracował w Gazecie Pomorskiej, a od pierwszego numeru, przez niemal pięć lat także w Tygodniku Lipnowskim. Autor zdjęcia roku w kategorii ,,Wydarzenia” w konkursie Kujawsko-Pomorskie Press Foto. Ma na swoim koncie cztery autorskie wystawy zdjęć: ,,Przede wszystkim muzyka” (2015), ,,Kraków pełen radości – Światowe Dni Młodzieży w obiektywie” (2016), ,,Sto twarzy” (2018) oraz ,,Oko w oko z Czarnobylem” (2019).
Przejdź do treści