Wystawa prac Oliwii Stęsickiej 04.03.2021 r. – 30.04.2021 r.

Nie samą kawą człowiek żyje.
Jeżeli masz pomysł na prezentację swojej twórczości, zapraszamy do Kawiarni Literackiej.  Chcemy promować nieznanych, lokalnych twórców.
Już od 4 marca w naszej kawiarni w ramach cyklu ,, Kawiarnia ( nie tylko ) literacka” prezentujemy prace Oliwii Stęsickiej.
Oliwia Stęsicka jest uczennicą drugiej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.
Jej pasją jest rysunek i malarstwo, a marzeniem pogłębianie wiedzy i umiejętności na ASP oraz wiązanie przyszłości ze sztuką.
,,Moją inspiracją są zwykli ludzie, nieznajomi przechodnie na ulicach goniący do jakiegoś celu w różne strony. Każda z tych osób nosi w sobie swoją własną historię, dąży do swojego wyznaczonego celu, część jest całkowicie zagubiona, lecz każda z jednostek przemierza świat z niewidzialnym bagażem doświadczeń.
Dlaczego mnie to inspiruje? – Przede wszystkim obserwacja nieznajomych na ulicach działa na moją wyobraźnię oraz daje motywację do przemyśleń oraz obrazowania ich, niekiedy wyobrażam sobie historię danej osoby i to co kryje pod swoją „warstwą zewnętrzną” czyli skórą.
Malując portret jakiejś osoby, myślę ciągle o historii jaką by w sobie ta osoba mogła nosić, pod portretami tych postaci kryje się wiele moich przemyśleń i wyobrażeń.
Twarze malowane są z pamięci, jednak nie są to konkretne zapamiętane osoby a jedynie prześwity pamięci”.
Przejdź do treści