Wystawa malarstwa Natalii Lider

Prace zduńskowolskiej malarki od 2 lutego ( środa) oglądać możecie w Kawiarni Literackiej. Wernisaż w Literackiej jest pierwszą autorską wystawą uzdolnionej zduńskowolanki.

Inspiracją dla artystki jest otoczenie. Natura, piękno, które w zgiełku i w pędzie życia, gdzieś nam umyka.

– Żaden z moich obrazów nie posiada tytułu. Dlaczego? Mówi się, że wolność jest powietrzem dla naszej duszy. Właśnie dlatego moje obrazy nie mają tytułów. Chcę, aby każdy miał tę wolność interpretacji, tak jak widzę i czuję, nie ograniczając wyobraźni – podkreśla Natalia Lider.

Natalia Lider, jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Obecnie specjalizuje się w protetyce dentystycznej. Zawód ten, podobnie jak malowanie obrazów, wymaga ogromnego skupienia, staranności, precyzji i wielkiej dbałości o szczegóły. Malarstwo, było i jest jest wielką pasją Natalii. Ta pasja pokazała przede wszystkim, że wrażliwość nie jest słabością. Jest najpiękniejszym darem.

– Jestem wdzięczna, że odkryłam w dzieciństwie pasję do sztuki. To, co tak bardzo pokochałam i każdego dnia staram się to pielęgnować i rozwijać. Sztuka ma sprawić, że coś poczujesz. Tym chcę się dzielić z innymi. Emocjami i pięknem. Chcę wyrażać siebie – mówi malarka.

Wystawę malarstwa Natalii Lider zwiedzać będzie można do końca marca.

Przejdź do treści