Malarstwo na styku abstrakcji i realizmu – wystawa Ewy Margas-Cyganek

4 marca 2023 r. (sobota) otworzyliśmy wystawę malarstwa artystki z Radomska.

Charakterystyczne w sztuce Ewy Margas-Cyganek jest malowanie na styku abstrakcji i realizmu. Głęboka refleksja nad samym medium malarstwa i strukturą farby. Malarkę najbardziej ekscytuje sam proces tworzenia. Poszukując tematu, musi zadziałać u niej impuls, coś co niepokoi i pobudza artystycznie.

– Myślę, że bycie artystą jest w tych czasach bardzo trudne. To w pewien sposób dar od Boga, a jednocześnie przekleństwo, które nie pozwala osiągnąć satysfakcji w stu procentach, bo zawsze można zrobić lepiej, więcej. To ciągły niepokój tworzenia, wrażliwość, z którą często trudno sobie poradzić w naszym materialnym świecie – mówiła podczas wernisażu wystawy Ewa Margas-Cyganek, malarka z Radomska.

Ewa Margas-Cyganek, urodziła się 9 maja 1978 roku w Mońkach na Podlasiu. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni prof. Wernera Lubosa w 2003 roku. Od 2004 związana z Miejskim Domem Kultury w Radomsku, gdzie pracuje jako instruktor – plastyk Klubu Plastyka. Artystka bierze udział w wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i rzeźbą.

Laureatka III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Malarstwo-Rzeźba”, Radomsko 2006 rok.
W 2019 roku była twórcą projektu artystycznego w ramach Małych Grantów: „Radomsko, zwyczajne-niezwyczajne”.

Prace artystki oglądać możecie do 20 kwietnia w foyer MDK Ratusz na I piętrze

Zapraszamy!

fot. (JP)

Przejdź do treści