II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD – Dni Zduńskiej Woli 2023

Sekcja Miłośników Motoryzacji działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza wszystkich fanów motoryzacji na czterech kółkach na II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 czerwca, na parkingu kompleksu basenów „Zduńska Woda” przy ul. prof. dr. Tadeusza Kobusiewcza 20. To jeden z elementów obchodów tegorocznych Dni Zduńskiej Woli.

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD, to propozycja dla wszystkich fanów szeroko pojętej motoryzacji samochodowej, a także dla całych rodzin. Organizatorzy zapraszają w godz. 15:00-18:00. Oprócz integracji miłośników motoryzacji i prezentacji wyjątkowych samochodów, przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejsze pojazdy zlotu, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

– Każdy zmotoryzowany uczestnik naszego zlotu otrzyma podczas rejestracji: numer, pamiątkową „wlepkę” oraz kartę do głosowania. To właśnie uczestnicy będą wybierać najładniejsze, ich zdaniem, pojazdy zlotu. Warunek uczestnictwa jest tylko jeden – pojazd musi mieć 4 koła. Rodzaj, marka, jego wiek nie mają znaczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że ich pojazd jest wyjątkowy, godny zaprezentowania szerszej publiczności – mówi Wiktor Sochacki, przewodniczący Sekcji Miłośników Motoryzacji Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli i dodaje, że warto również pomyśleć o odpowiednim zaprezentowaniu swojej maszyny podczas zlotu, gdyż będzie można za to otrzymać dodatkowe punkty od komisji konkursowej, w skład której wejdą przedstawiciele sponsorów wydarzenia.

– Każdy uczestnik, który wyrazi taką chęć, będzie miał swoje przysłowiowe „5 minut” na prezentację swojego pojazdu. Jeżeli ktoś przyjedzie na zlot, np. samochodem klasycznym z lat 70′, to dobrze, żeby jego strój nawiązywał do tamtego okresu. Właściciel auta sportowego może przyjechać w dresach i z łańcuchem na szyi. Można także nawiązać do kraju pochodzenia samochodu, jego historii itp. Liczymy na waszą pomysłowość i oryginalność. Możecie przyjechać sami lub całą ekipą. Mamy nadzieję, że będzie wesoło, bo chodzi o dobrą zabawę – tłumaczy szef SMM TPZW.

Po zliczeniu wszystkich głosów od uczestników zlotu oraz wspomnianej komisji, trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi, które z pewnością ucieszą każdego „motofana”. Dodatkowo dwanaście najwyżej ocenionych pojazdów, trafi na okolicznościowy kalendarz motoryzacyjny na rok 2024.
– Na naszym zlocie będzie profesjonalny fotograf, który uchwyci w kadr wasze pojazdy podczas prezentacji i nie tylko. Po zakończeniu zlotu chcemy także, aby najlepsze dwanaście pojazdów wspólnie przejechało w najbardziej charakterystyczne miejsca Zduńskiej Woli, gdzie wykonane zostaną dodatkowe zdjęcia, w innych sceneriach. Wszystko po to, żeby ten kalendarz był fajną pamiątką ze zlotu – podkreśla Wiktor Sochacki.

Ponadto, podczas zlotu będzie można obejrzeć wystawę miniaturowych modeli i makiet samochodów pochodzących ze zbiorów członków SMM TPZW. Na części parkingu wydzielona będzie strefa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Łodzi zaprezentuje: symulator dachowania pojazdu, symulator zderzenia, tzw. alkogogle. Natomiast druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli zaprezentują swój samochód ratowniczo-gaśniczy wraz ze sprzętem oraz nauczą wszystkich chętnych udzielania pierwszej pomocy. Znajdzie się również coś dla fanów szybkiej jazdy – wirtualny symulator jazdy Formułą 1. Wszystko oczywiście bezpłatnie!

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD

Data: 17.06.2023 (sobota), godz. 15:00-18:00 (rejestracja uczestników od godz. 14:30)

Miejsce: parking kompleksu basenów „Zduńska Woda”, ul. Kobusiewicza 20

Uwaga! W celach sprawniejszej organizacji wydarzenia, organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia chęci udziału w zlocie pod nr tel. 509 276 224.

Regulamin II Zlotu Miłośników Motoryzacji do pobrania tutaj: REGULAMIN_II_Zlot_Milosników_Motoryzacji_MOTOEZD

Zapraszamy!

PLAKAT II Zlot Milosnikow Motoryzacji MOTOEZD