Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących z UTW instytucji, a przede wszystkim słuchacze i wykładowcy.

Pandemia przerwała zajęcia i działania uniwersytetu w marcu tego roku. Nie poddajemy się jednak i rozpoczynamy zajęcia stacjonarne, bo zdajemy sobie sprawę jak ważne są dla Was aktywność, spotkania z wykładowcami i przyjaciółmi. Wierzę, że dzięki stosowaniu się do zasad i zaleceń owocnie przepracujemy ten semestr – mówił Paweł Perdek, dyrektor MDK, w którego strukturach działa Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W ciągu najbliższych miesięcy słuchacze UTW będą uczestniczyli w zajęciach, które nie mogły odbyć się z powodu wiosennego lockdownu.

 – Wierzę, że już wkrótce uda nam się zrealizować przerwane plany związane z wyjazdami do teatrów, wspólnych wycieczek turystycznych, bo Uniwersytet Trzeciego Wieku to oprócz zajęć i wykładów płaszczyzna do integracji oraz nawiązywania nowych znajomości – podkreślał Stanisław Czernik, prezes zarządu zduńskowolskiego UTW, który życzył słuchaczom realizowania pasji i nawiązywania nowych, owocnych relacji.

 
Rolę seniorów w życiu społecznym miasta podkreślał Jakub Trenkner, przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola.
Samorządowcy doceniają Państwa doświadczenie i wkład jaki wnosicie w życie miasta, zachęcam do tego abyście wychodzili do samorządu z inicjatywami i zapewniam, że każdy głos z Waszej strony będzie wysłuchany – mówił podczas inauguracji Jakub Trenkner.
 
Wykład inauguracyjny pt. „Walka z analfabetyzmem jako wyścig pracy” wygłosił Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta, a uroczystość uświetnił swoim występem Andrzej Wawrzyniak, któremu towarzyszyła żona Małgorzata.
 
Zduńskowolski Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje od 2007 roku. Od 2009 funkcjonuje w strukturach Miejskiego Domu Kultury. Partnerem naukowym UTW jest Społeczna Akademia Nauk. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych wykładach oraz zajęciach językowych, informatycznych, ruchowych oraz wokalnych. W ramach uniwersytetu działają również sekcje nordic walking, brydżowa, fotograficzna, zajęć manualnych oraz klub filmowy.
 

   

Przejdź do treści