IV Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej DLA NIEPODLEGŁEJ

To już czwarta edycja Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej DLA NIEPODLEGŁEJ.

Poznajcie laureatów IV Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej”.

Bukowska Julia – SP11
Czachorowska Antonina – SP Zapolice
Duet: Juszczak Hanna, Ulrych Wiktoria – SP5
Duet: Krzeszewska Martyna, Papuzińska Roksana – Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli
Duet: Witońska Zofia, Fendor Marianna – Zespół Szkół Aktywności Zawodowej
Jankowska-Georgiev Diana – SP Zapolice
Kwiatkowska Natalia – SP2
Rzeźnik Rozalia – SP Izabelów
Stefaniak Maciej – SP11
Stefaniak Zuzanna – II LO
Tasarz Alicja – SP5
Urbaniak Gabriela – SP11
Zespół wokalny: Kołodziejczyk Julia, Muszyńska Aleksandra, Rosińska Julia – SP2
Zespół wokalny „Sikorki” – Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli
Zespół wokalno-instrumentalny: Bożęcka Marcelina, Grohman Paulina, Gruda Anna, Kiebała Bartłomiej, Kiebała Jakub, Mielczarek Natalia, Nowacka Weronika, Rachowska Julia – ILO

3 listopada w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury ZCI Ratusz odbyły się przesłuchania muzyczne uczestników konkursu.

Konkurs miał charakter międzyszkolny. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego.

Każdy z uczestników przygotowywał jeden utwór. O tematyce patriotycznej lub z różnych okresów historycznych –  także piosenki wojskowe, upamiętniające postać lub wydarzenie z historii Polski lub wyrażające miłość i przywiązanie do ojczyzny, własnego regionu, ojczystej przyrody.

Gala Finałowa i wręczenie nagród laureatom zaplanowane jest na 10 listopada o godz. 12.00 w sali widowiskowej Ratusza.

W sprawie wejściówek na koncert prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 11 w Zduńskiej Woli – tel. 43 823 25 18

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Zduńska Wola, Wójt Gminy Zduńska Wola i Starosta Zduńskowolski.

Organizatorami konkursu są:

Szkoła Podstawowa nr 11 im. S. Żeromskiego w Zduńskiej Woli