Koncert Noworoczny ,,JEJMOŚĆ OPERETKA”

Śpiew, gra aktorska, układy taneczne oraz żar emanujący od solistów. Tego wszystkiego doświadczycie podczas Koncertu Noworocznego ,,JEJMOŚĆ OPERETKA".

W programie największe dzieła twórców operetkowych podane na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą najbardziej eleganckiego Kwintetu Dżentelmenów, który z wielką gracją, zasadami savoir vivre oraz najwyższym kunsztem muzycznym porwie Państwa do wspaniałego, baśniowego świata operetki.

Sznyt prowadzącego jest wytworny, żartobliwy, momentami z zacięciem kabaretowym.

Dzięki temu, koncert jest bardzo lekki, przyjemny oraz bez zbędnego nadęcia. W wydarzeniu biorą udział znakomici soliści znani z teatru, estrady, telewizji i radio. Śpiew, gra aktorska, układy taneczne oraz żar emanujący od solistów dostarczy Państwu ogromną dawką endorfin, wzruszeń oraz dużą dawkę humoru.

W przerwie toast szampanem z artystami.

Obsada:
Anita Maszczyk – Sopran
Michał Musioł – Tenor
Joanna Wojtaszewska – Sopran
Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Kwintet Dżentelmenów

19 stycznia 2025 r., godzina 18.00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bilety: 120 zł dostępne w kasie MDK i online: https://tiny.pl/khs746mm oraz na http://kupbilecik.pl

Anita Maszczyk – Sopran
Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej.
Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.
Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego, Frasquitę w „Carmen” Bizeta, Anninę w „Nocy w Wenecji” oraz Franzi w „Wiedeńskiej krwi” Straussa, Silvę i Stasi w „Księżniczce czardasza” i Maricę w „Hrabinie Maricy” Kálmána, Hannę Glawari w „Wesołej wdówce” Lehára, Eurydykę w „Orfeuszu w piekle” Offenbacha, Irenę Molloy w „Hello Dolly!” Hermana, Maggie w „Dajcie mi tenora” Ludviga, Bessie w „Kwiecie Hawaii” Abrahama.
Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach „Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury.
Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

Michał Musioł – Tenor
W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany, występując we wszystkich realizacjach. Kreuje tu takie role, jak: Kerczak w „Tarzanie”, Pappacoda w „Nocy w Wenecji”, Konstanty Lewin w „Annie Kareninie”, Prezes Karol w „Wakacjach Don Żuana”, Eisenstein w „Zemście nietoperza”, Król w „Małym Księciu”, Hrabia Daniło w „Wesołej wdówce”, czy Swat Chaim w „Miłość czyni cuda”. Jest częstym gościem festiwali muzycznych, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Viva il canto w Cieszynie czy Wielokulturowego Festiwalu Galicja we Lwowie. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011 na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu Ragtime w reż. Marii Sartovej otrzymał Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.

Joanna Wojtaszewska – Sopran
Śpiewaczka, prezenterka telewizyjna, właścicielka Agencji LUX ART. Edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Zabrzu w klasie gitary i kontynuowała w tej samej szkole II stopnia na wymarzonym kierunku śpiewu solowego. Jest absolwentką prestiżowej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych. Przez siedem lat związana z Operą Śląską, na scenie której zdobywała sceniczne doświadczenie, występując ze śpiewakami sławy europejskiej. Obecnie prowadzi działalność koncertową. Jest artystką wszechstronną, czuje się znakomicie w operze oraz w krainie operetki i musicalu. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych i radiowych, zarówno jako prowadząca jak i artystka.

Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Śpiewak, konferansjer, prezenter telewizyjny, przedsiębiorca. Śpiewak operetkowy młodego pokolenia. Tenor urodzony i mieszkający na Śląsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając lekcje gry na pianinie w Studium Muzycznym Gama w Gliwicach. W tym samym studium zaczął edukację wokalną, po czym kontynuował ją w szkole muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Kształcił się również w prestiżowej szkole operowej Aleksandra Teligi. Dumny ze swojego pochodzenia, promuje Śląsk, śpiewając arie i duety w mowie śląskiej. Znany publiczności z programów telewizji TVS, TVP , TVT. Śpiewa największe arie i duety operowe oraz operetkowe z największymi gwiazdami tego gatunku.

Projekt Bez Nazwy32

Inne artykuły

Przejdź do treści