Konkurs Literacki „Moje Karsznice”

Filia MDK i Społeczny Komitet Obchodów Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice zapraszają do udziału w kolejnym działaniu w ramach obchodów jubileuszowych – w Konkursie Literackim.

Mieszkańcy i Przyjaciele Karsznic podzielcie się swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat os. Karsznice.

– Chwytajcie ,,za pióra” i napiszcie dlaczego w sercu, w pamięci czy w życiu macie właśnie Karsznice. Może być na wesoło, nostalgicznie, a czasem i poważnie – mówi Iza Kowalczyk, przedstawicielka Społecznego Komitetu Obchodów Jubileuszu 90-lecia osiedla Karsznice.

Do udziału w konkursie zapraszamy: mieszkańców osiedla Karsznice, a także zamieszkałych w Zduńskiej Woli byłych pracowników PKP, uczniów Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli oraz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich, pedagogów i pracowników (obecnych i byłych) ww. szkół oraz Publicznego Przedszkola nr 7 „Pod Zielonym Semaforem” oraz wszystkich chętnych mieszkańców Zduńskiej Woli.

– Jako organizatorzy konkursu ciekawi jesteśmy refleksji i przemyśleń młodego pokolenia oraz osób dorosłych i starszych wiekiem na temat tego urokliwego, z bogatą historią osiedla i jego zakątków oraz mieszkańców – naszych sąsiadów i nas samych. Jak postrzegamy czas naszego dzieciństwa, szkoły, młodości, życia rodzinnego i pracy zawodowej. Czy i w jaki sposób odnajdujemy swoje miejsce w obecnej rzeczywistości Karsznic. Jaki wpływ na naszą codzienność ma działalność kulturalna, oświatowa oraz integracyjna w szkole, domu kultury i na terenie osiedla. są sugestie, ale tematyka prac jest dowolna, jednak mieszcząca się w ramach osiedla Karsznice – podkreśla Anna Andrych, zduńskowolska poetka, organizatorka Konkursu.

Termin dostarczenia prac mija 31 października.

Konkurs odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokory oraz Starosty Powiatu Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk.

Rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców nastąpi w listopadzie 2023 r.

Więcej informacji w regulaminie: KONKURS LITERACKI O KARSZNICACH

PLAKAT KONKURSU LITERACKIEGO

Inne artykuły

Przejdź do treści