,,Maroko na moto” – wystawa fotografii Mariusza Kowalczyka

„Maroko na moto” to podróż motocyklowa na dwóch kołach przez Europę do Afryki.

Maroko RGB Net V2 Scaled

– Podróż motocyklem przez Królestwo Maroka, to niezwykłe doświadczenie skrajności klimatów tego regionu: bogactwa natury, przepychu tradycji i kultury, ale też kraju ubogiego w cywilizację i nowoczesność. Dopełnieniem magii Maroka są ludzie spotkani na trasie czy podczas zwiedzania. Ogromna gościnność i przyjazna atmosfera zewsząd sprawiły, że cały wyjazd stał się niepowtarzalny – mówi Mariusz Kowalczyk, autor wystawy. – Podróż motocyklem to odkrywanie zapachów, barw, podziwianie krajobrazów i realny dotyk pustynnego słońca, aż po górskie chłodne klimaty – dodaje.

Maroko na dwóch kółkach to doskonałe wyzwanie dla każdego motocyklisty.

Wyprawa odbyła się we wrześniu 2021 r. i trwała trzy tygodnie. Zorganizowana została indywidualnie. Uczestniczyły w niej cztery osoby na dwóch motocyklach: BMW 1200 GS i BMW K1600. Łączny dystans, która pokonali to ok. 7 tys. km ( w tym przeprawa promem z Francji do portu Tanger Med w Maroko).

Wernisaż wystawy fotograficznej „Maroko na moto” autorstwa Mariusza Kowalczyka odbędzie się w sali kameralnej filii MDK, os. Karsznice 4 marca o godzinie 19.00.

Zapraszamy!