Najbardziej Eko jest lokalnie – piknik ekologiczny

Na PIKINIK EKOLOGICZNY ,,Najbardziej Eko jest lokalnie" zapraszamy 3 września. 

Jak jest najbardziej EKO?
Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta – lokalnie!
Zapraszamy na III edycję pikniku ekologicznego ,,Najbardziej EKO jest lokalnie”.

Spędź z nami czas aktywnie i ekologicznie!

Poprzez zabawę i warsztaty będziemy uświadomić i uczyć dzieci, ale także dorosłych, jak ważna jest dbałość o nasze środowisko i planetę.

– W tym roku zachęcamy do aktywnego udziału w naszym pikniku. Świadomości ekologicznej będziemy uczyć się poprzez warsztaty, a będzie ich sporo. Otwieramy się także na ekologiczne firmy z naszego regionu i już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jeszcze można się do nas zgłaszać. Udział w pikniku jest nieodpłatny – mówi Sylwia Zbijewska z MDK.

Tegoroczny program kierujemy głównie do rodzin z dziećmi i seniorów. Wzbogaciliśmy go o koncert i warsztaty muzyczne z Bergamutką.

Zapraszamy Was 3 września na teren wokół MDK Ratusz w godz. 14:00 – 19:00.

– W programie przewidujemy najróżniejsze działania ekoedukacyjne. Planujemy warsztaty z domowej apteczki, warsztaty zawijania świec z węzy pszczelej, kulinarne, malowanie doniczek ceramicznych, kolorowanie domków dla owadów i ozdabianie drewnianych medalionów – dodaje Sylwia Zbijewska.

Szczegółowy program warsztatów podajemy poniżej: 14:00 – 19:00

14:00 – 19:00 Malowanie doniczek ceramicznych, kolorowanie domków dla owadów, ozdabianie drewnianych medalionów – animatorki Miejskiego Domu Kultury

14:30 – 15:30 Zawijanie świec z węzy pszczelej – Lawendowa Barć Pod Lasem

15:00 – 16:00 Eksperymenty z wodą „Woda taka powszechna” – Centrum Edukacyjne ATOM

15:00 – 15:45 Pogadanka ,,W zdrowym stylu” – dietetyk Ewa Jaśkiewicz

16:00 – 17:00 Eksperymenty z wodą „Mieszaniny” – Centrum Edukacyjne ATOM

16:30 – 17:30 Warsztaty kulinarne – dietetyk Ewa Jaśkiewicz

17:00 – 18:00 Warsztaty z domowej apteczki – Pani od Ziół, Monika Woźniak

17:00 – 18:00 Warsztaty muzyczne z Bergamutką

17:30 – 19:00 Warsztaty z kolażu „Wakacyjna pocztówka” – Patrycja Fiłka

18:00 – 19:00 Techniki oddechowe Butejki i metody relaksacji Yoga Studio Atman

Poza warsztatami zapraszamy także na jogę dla dzieci Yoga Studio Atman, od godz. 14:30 do 15:20 (na zajęcia jogi obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 605 725 300) i na koncert dla dzieci ,,Bajkowo – kolorowo” z Bergamutką, początek koncertu godz. 15:30. Będzie to istny muzyczny zawrót głowy z muzyką graną na żywo. Zagrają ukulele, instrumenty klawiszowe, perkusja i gitara basowa.

Zaplanowaliśmy także grę ekologiczną z nagrodami, którą przeprowadzi dietetyk – Ewa Jaśkiewicz, start: godz. 18:00.

Ponadto będziecie mogli wziąć udział w jarmarku lokalnych produktów ekologicznych. Zapraszamy do odwiedzania wielu stoisk sprzedażowych.

W tym roku będą z nami:

Borg Automotive – stanowisko promocyjne, organizacja ekologicznych zabaw dla dzieci

Lawendowa Barć pod Lasem – sprzedaż olejków lawendowych, syropów,  miody z lawendą, saszetki z kwiatem lawendy, bukiety lawendowe

Takie i Takie Bibeloty – wianki, drzewka pachnące, tace z drzewa mango, makramy

Biżuteria shine&stone – sprzedaż biżuterii z kamieni szlachetnych

Baron Plants – sprzedaż sadzonek poziomki, truskawki, malin, borówki, bylin i traw ozdobnych

Pani od Ziół – zioła suszone, herbaty ziołowe, przyprawy ziołowe, sadzonki ziół

Powiat Zduńskowolski – stoisko promocyjne, rozdawanie sadzonek roślin

Serabio – sprzedaż żółtych serów, masła klarowanego

Kokoro Sushi – Ramen – w sprzedaży bowle, bułeczki BAO, japońskie napoje bezalkoholowe

Sylwia Smolińska Blossom’s Essence – sprzedaż – mieszanki olejków eterycznych, świece sojowe, narzędzia do aromaterapii, biżuteria z naturalnych kamieni

Lawenda za Płotem – sprzedaż – woreczki z suszem lawendowym, olejki, hydrolaty, syropy, poduszki z łuska gryki, opaski relaksacyjne, maskotki, ozdoby z lawendy, lawendowe kosmetyki.

Urząd Miasta Zduńska Wola – stanowisko promocyjne, rozdawanie sadzonek

Tomasz Bejm – sprzedaż olejów

Pasieka Bracia Ludwisiak – sprzedaż miodów

Kosze do segregacji śmieci z FCC

Autobus elektryczny z MPK Sp. z o.o.

Jeśli chcielibyście zaprezentować swoje stoisko, zapraszamy do współpracy. Można się jeszcze zgłaszać. Karta zgłoszenia do pobrania tutaj: Karta zgłoszenia_ piknik ekologiczny 2023. Więcej informacji pod nr tel. 605 725 300

Organizator: Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
Sponsor: Borg Automotive
Partner: Powiat Zduńskowolski


Bergamutka bio:
Magdalena Gaj-Nowicka / ,,Bergamutka” -Kulturoznawca, animator kulturowy oraz zabaw dla dzieci, wokalistka.
Jako wokalistka współpracowała z zespołem Leafless Tree, Waveless, Bergamutka & band, obecnie nagrywa autorskie piosenki familijne w ramach projektu „Muzyczny pamiętnik Bergamutki”. Od 2015r. z powodzeniem prowadzi własną działalność  – tworząc markę BERGAMUTKA
( www.bergamutka.pl), w ramach której realizuje zajęcia edukacyjno-artystyczne tj. twórcze warsztaty muzyczne, plastyczne, sensoryczne oraz koncerty familijne z muzyką na żywo. Zajęcia realizuje w wielu przedszkolach państwowych i prywatnych w woj. łódzkim, Domach Kultury oraz klubokawiarniach dla dzieci oraz w projektowych przedsięwzięciach edukacyjnych i animacyjnych.

Członek zarządu  Polskiego Towarzystwa Carla Orffa (warsztat pedagogiczny doskonalony na ogólnopolskich szkoleniach z metodyki Carla Orffa, obecnie realzuje warsztaty umuzykalniające w ramach projektu „Odkrywcy muzyki” w Filharmonii Łódzkiej współtworzony przez PTCO) .Członek Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona,  absolwentka  Kursu Gordonowskiego I stopnia „Imrowizuję czyli audjuję” –  przygotowującego do prowadzenia edukacji muzycznej małego dziecka.
Certyfikowana trenerka Pomelody ( ukończony kurs Pomelody Masterclass w zakresie rozwijania potencjału muzycznego małego dziecka).
Doświadczenie w realizacji i pracy przy projektach:
( Napisała i realizowała autorski projekt dla dzieci „ Smakołyk Sztuki”  w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 dotowanego przez NCK,

Wygrała konkurs i zrealizowała autorski projekt: Rodzinne MUZYKOWANIE i TAŃCOWANIE z Bergamutką czyli twórcze warsztaty, koncerty i potańcówki dla dzieci! W 2020 r. w ramach dotacji z Centrum Kultury w Zgierzu

Realizowała warsztaty muzyczne w ramach projektu „Twórcze warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi”, prowadziła warsztaty umuzykalniające dla dzieci w ramach aż 4 edycji projektu ( w latach 2016-2020) „Akademia Malucha”  realizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „CANTORES” w Konstantynowie Łódzkim.
———————–
Wraz z mężem tworzą ,,Ogród Bergamutki”, swoje podwórko i ogród na wsi otworzyli dla gości – tworząc wielowymiarową przestrzeń do zabawy, edukacji i odpoczynku dla dzieci i całych rodzin. W okresie letnim, organizowane są tzw. „Wiejskie plenery”, na których odbywają się warsztaty muzyczne, plastyczne, spotkania ze sztuką oraz przyrodą ( warsztaty pszczelarskie, z gliny,  wikliniarskie ect.) oraz koncerty z muzyką na żywo dla dzieci i rodziców ( grane na tarasie ich domu). Projekt ma na celu, zachęcenie rodzin do aktywnego spędzania czasu, propagowanie wśród dzieci tematu natury oraz spędzania czasu blisko przyrody, wpieranie rodzin we wspólnych twórczych działaniach ( koncerty i warsztaty są familijne – zakładają wspólny udział rodzin ich współpracę, integrację, możliwość spędzenia wspólnie wolnego czasu. Ogniska, strefa dzikich zabaw dla dzieci.

 

Piknik Eko Poster

Inne artykuły

Przejdź do treści