,,FRIDA – życie, sztuka, rewolucja”

To będzie wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność.
Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo.
Zapraszamy na pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany sztuką i życiem meksykańskiej malarki.
W ostatnich chwilach swego życia Frida Khalo opowiada o sobie i sprawach dla siebie najważniejszych. Ten szczególny monolog, z pogranicza jawy i snu, przerywany obrazami pełnymi meksykańskiej muzyki, meksykańskich kolorów, ale także kadrami inspirowanymi pracami artystki, przenosi nas do świata tak charakterystycznego dla malarki. Sztuka, miłość, choroba, kalectwo, ogromna pasja życia oraz walka o piękno i prawdę, to tylko niektóre punkty wyjścia dla opowieści o tej niezwykłej artystce.
Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet. Ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.
Spektakl jest autorskim zapisem dramaturgicznym Jakuba Przebindowskiego. Jest zderzeniem teatru, video art, performance, video teatru, opowiadającym o złożonym i wyjątkowym życiu malarki. W roli Fridy Khalo wystąpi aktorka i malarka Martyna Kliszewska.
Twórcy przedstawienia chcą również przyjrzeć się kulturowym i społecznym stereotypom postrzegania kobiet w zdominowanym przez mężczyzn świecie sztuki. Malarski świat, opowiedziany w szczególny sposób, nie tylko pozwoli na ponowne spotkanie z twórczością Fridy Khalo, ale także będzie próbą zrozumienia sytuacji artystki pragnącej wyrażać się w sposób niezależny i samodzielny.
Najnowszą sztukę w reżyserii Jakuba Przebindowskiego zobaczycie 25 września, godzina 18.00
Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, Zduńska Wola.
Bilety: 50 zł dostępne w kasie Ratusza oraz online: https://bit.ly/3CdouxE
25 Wrzesnia Plakat