Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin. Jak wspierać dzieci, by korzystanie z analogowej aktywności nie było zagrożeniem i jak rozwijać kompetencje cyfrowe? Czy, aby na pewno sam system nakładania zakazów, kontrolowania i grożenia konsekwencjami, jest dla dziecka dobry? Na te pytania i inne odpowiemy na spotkaniu.
Będą wskazówki od psychologów, pedagogów, logopedów, trenerów społecznych, po to, by dać rodzicom i dzieciom narzędzia do bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie.
Tematy rozmów:
1. Niebieski ekran a warunki prawidłowego rozwoju mowy
2. Balans ekranowy – jak tworzyć zdrowe granice dla dzieci
3. Kompetencje przyszłości – jak pomóc dziecku odkryć i rozwijać jego naturalne talenty, by mogło odnaleźć się na rynku pracy w przyszłości. Dlaczego warto myśleć o przyszłości już teraz i jakie kompetencje będą kluczowe w nadchodzących latach. Jakie zawody mogą zniknąć a jakie dopiero powstaną. Jak technologia wpłynie na wybór ścieżki zawodowej Waszego dziecka – na te pytania rodzice znajdą odpowiedź.
4. Jak dogadać się z młodszym lub starszym nastolatkiem? Sposoby na lepszą komunikację.
Na spotkaniu oprócz rozmów, damy dzieciom praktyczne wskazówki na warsztatach.
Warsztaty dla dzieci:
17:30 – 18:30 „Rozwój osobisty dzieci”
Warsztat przeprowadzi Akademia Soward Skills – Piotr Staszewski.
W warsztacie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7- 12 lat
Zapisy tel. 605 725 300
18:45 – 19:20 „Zdrowy kręgosłup”
Warsztat z fizjoterapeutą Piotrem Zielińskim – jak wzmocnić mięśnie pleców i poprawić postawę ciała.
W warsztacie mogą wziąć udział dzieci w wieku 5-10 lat.
Zapisy tel. 605 725 300
Nasi specjaliści:
Renata Walocha – pedagog resocjalizacyjny, terapeutka uzależnień i psychotraumatolog. Prowadzi ośrodek wsparcia kryzysowego oraz posiada doświadczenie w interwencji kryzysowej, wspieraniu rodzin zastępczych i socjoterapii. Współpracowała ze Wspólnotą Chleb Życia Małgorzaty Chmielewskiej, Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrami Pomocy Rodzinie, wolontariuszami.
Beata Zwierzyńska – doktor nauk społecznych, nauczycielka akademicka. Przez wiele lat pracowała w szkołach różnego typu oraz prowadziła szkolenia dla rad pedagogicznych, dyrektorów, samorządowców i organizacji pozarządowych w Polsce i Europie. Współpracowała z Centum Edukacji Obywatelskiej, ZNP, ORE, kuratorium oświaty, Techsoup Europe, Eurodoc, organizacjami międzyrządowymi.
Katarzyna Śpikowska – Susik – wykładowczyni Executive MBA, mentorka oraz coachka ICF PCC, to doświadczona konsultantka i mentor-coach z obszaru rozwoju indywidualnego, rozwoju liderów i zarządzania zespołami. Zajmuje się nie tylko pracą z liderkami i liderami, lecz także tworzeniem sprzyjającego środowiska organizacyjnego. Jej pasją jest budowanie relacji opartych na zaufaniu i zespołowości, co prowadzi do osiągania wysokich rezultatów. Wspiera również rodziców i dzieci w odkrywaniu talentów i przygotowaniu się do wymagań rynku pracy przyszłości. Ma 20 lat doświadczenia w identyfikacji tego co blokuje potencjał jej klientów i przekuwa na rzecz tego co zasila. Jest zwolenniczką rozwiązań ukierunkowanych na pracę z potencjałami i wprowadzanie realnych zmian. Z rozwojem kompetencji pracuje na Rozwija i uczy nie tylko innych ale też siebie. Od lat aktywnie pozyskuje wiedzę i wyposaża siebie w narzędzia realizując misję: Pomagać zawsze w służbie celu Klienta. Jej odwaga w zadawaniu trudnych pytań, głębokie zaangażowanie i szerokie doświadczenie są fundamentem jej skutecznej pracy, opartej na intuicji i holistycznym spojrzeniu na procesy rozwojowe.
Piotr Zieliński – od dziesięciu lat zajmuje się rehabilitacją pediatryczną. Jego pacjentami są dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi, a także dzieci z problemami ortopedycznymi.
Patrycja Zielińska – psycholog dziecięcy. Swoją pracę opiera na Terapii Poznawczo – Behawioralnej, Treningu Umiejętności Społecznych a także Terapii Skoncentrowanej na Emocjach.
Sławomira Marczak – logopeda. Terapeuta funkcji ortodontycznych MFS. Terapeuta ręki.
Terapeuta behawioralny oraz umiejętności społecznych. Prowadzi swój własny gabinet logopedyczny i pracuje w Szkole Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli.
Piotr Staszewski – dyplomowany coach życiowy, certyfikowany trener kompetencji społecznych
20 września 2024 r .
Start godz. 17:30
Miejsce: sala konferencyjna i wielofunkcyjna MDK Ratusz w Zduńskiej Woli, I piętro.
Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny.
Współorganizatorzy:
Patrycja i Piotr Zielińscy – Centrum Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży https://www.wyspa-centrum.pl/o-nas/
Sławomira Marczak – prowadzi studio logopedyczne https://www.facebook.com/profile.php?id=100087195953198
Piotr Staszewski – Soward Smart Kids https://www.facebook.com/SowardSmartKidsZdunskaWola
Katarzyna Śpikowska-Susik Team&You