Piknik Eko: najbardziej eko jest lokalnie!

Dzisiejsze czasy wymagają od nas zaangażowania w środowisko i ekologię, dlatego 20 marca, w przeddzień kalendarzowej wiosny, wspólnie z Ekipą Ogrodnika planujemy Piknik Eko: najbardziej eko jest lokalnie!

Podczas pikniku stworzycie marzannę w duchu eko i tym samym weźmiecie udział w konkursie.

Przesadzicie swoje rośliny, a także poznacie porady zawodowych ogrodników.

Nasi najmłodsi zasieją rzeżuchę i kwiaty, które wabią zapylacze.

Zachęcamy Was również do przygotowania się do wymiany roślin. Przynieście i zostawcie swoje kwiaty doniczkowe, a w zamian przygarnijcie inne.

Może wśród nich będzie ten jedyny?

Z nami poznacie lokalne firmy tworzące ekologiczne produkty, a także produkujące żywność.

Dlaczego lokalnie jest najbardziej ekologicznie? Ponieważ im mniejsze odległości przebywają towary, które trafiają do naszych domów, tym mniejszy ślad węglowy po sobie zostawiają. Natomiast biorąc pod uwagę produkty wytwarzane ekologicznie,  pomagamy zmniejszyć również ślad wodny, który jest równie ważny.

Zapraszamy tego dnia na pyszne zdrowe przekąski do Kawiarni Literackiej.

W ramach pikniku odbędą się bardzo ciekawe warsztaty:

  • joga dla dzieci z Aleksandrą Dombrow – godzina 14.30, w przypadku niepogody zajęcia odbędą się w sali baletowej MDK Ratusz, obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 605725300 (poniedziałek-piątek w godzinach 8:00-16:00 lub drogą mailową przez adres: paulina.witczak@mdk-zdunskawola.pl)
  • warsztaty ziołowe od godziny 14:00 (zapraszamy bez zapisów)
  • tworzenie marzanny (upcykling) od godziny 15:00, do udziału zapraszamy grupy 5-osobowe (obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 605725300 (poniedziałek-piątek w godzinach 8:00-16:00 lub drogą mailową przez adres: paulina.witczak@mdk-zdunskawola.pl)
  • warsztaty malowania na szkle z Centrum edukacyjnym ATOM od godziny 15:30 (obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 605725300 (poniedziałek-piątek w godzinach 8:00-16:00 lub drogą mailową przez adres: paulina.witczak@mdk-zdunskawola.pl)
  • poza tym będziemy siać rzeżuchę i kwiaty (upcykling)

Ponadto: punkt wymiany roślin, stoiska z lokalnymi produktami, konkursy, porady ogrodników, pyszne i zdrowe przekąski w Kawiarni Literackiej.

,,Piknik Eko: najbardziej eko jest lokalnie!” odbędzie się 20 marca na terenie wokół Ratusza od godziny 14.00 do 18.00.

Poprzez zabawę i warsztaty będziemy uświadamiać i uczyć dzieci, ale także dorosłych, jak ważna jest dbałość o nasze środowisko.

Do zobaczenia!

EKO PIKNIK

 

Inne artykuły

Przejdź do treści